w ,

Ekonomista ostro i bez owijania w bawełnę o Polskim Ładzie. „Kompromitacja”

Polski Ład wprowadzony w 2022 roku miał być planem rozwoju państwa na całą dekadę. Według założeń miał przynieść Polakom szereg korzyści. Co z niego zostało?

polski ład nowa nadzieja program pis kaczynski morawiecki jednoosobowa działalność gospodarcza samozatrudnienie składka zdrowotna

Polski Ład okazał się czymś innym, niż mówił rząd. Efektem miała być lepsza i bardziej dofinansowana służba zdrowia, niższe podatki, wyższa płaca i zamożniejsze polskie rodziny. jednak ekonomiści od początku przestrzegali, że to jedynie reklamowe slogany, a pod płaszczykiem poprawy bytu Polaków kryje się de facto podwyżka podatków.

Polski Ład. Witold Orłowski jednoznacznie ocenia reformę

Rządowy plan rozwoju miał pomóc wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny. To wszystko były jednak slogany na ulotkach reklamowych, bo reforma kojarzy się dziś już jedynie z gigantyczną podwyżką składki zdrowotnej, która rekompensuje rządowi obniżkę PIT.

Ja myślę, że warto przede wszystkim zapytać o Polski Ład Pana Premiera. Rządzący już zdążyli zapomnieć o tym, co wprowadzili – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Witold Orłowski, ekonomista, Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Polski Ład był wprowadzany szumnie jako wielka zmiana systemu podatkowego, która miała zwiększyć jego agresywność, spowodować, żeby za cenę pewnego większego skomplikowania stanie się bardziej sprawiedliwy. Miał promować równość w większym stopniu. Ale niestety nie promuje – twierdzi ekonomista.

To, co obiecano, że dostarczy, nie dostarczył. Natomiast komplikacja, niejasność oczywiście się zwiększyła i do tego ten kompromitujący sposób wprowadzania. Przez nieudolność wprowadzający skompromitowali nie tylko siebie, ale też państwo. To bardzo źle świadczy o jakości naszego aparatu urzędniczego. A więc poza skomplikowaniem spraw i oczywiście lekkimi zmianami, Polski Ład wiele nie zmienił – ocenił specjalista.

zwrot hm ile dni bez metki

Zwrot H&M. Jakie są warunki? Czy można w innym sklepie? Ile czasu czeka się na pieniądze?

reaktor jadrowy smr w polsce jak działa

W tych polskich miastach staną małe reaktory jądrowe. Ujawniono mapę inwestycji