w ,

Zobaczył brudną flagę Polski leżącą w kałuży. Nie zastanawiał się ani chwili

Nagranie wrzucono na Facebooka dwa lata temu, ale z okazji święta 3 maja wypłynęło ono ponownie i znów jest intensywnie komentowane. Do zdarzenia doszło w Radomiu.

radom flaga polski 3 maja
Fot. Facebook / Artur Rusin (https://www.facebook.com/100008975672109/videos/2563144947328003)

To nagranie z kamery monitoringu gdzieś w Radomiu dwa lata temu wywołało prawdziwą falę pozytywnych reakcji. Przy okazji tegorocznych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja znów zyskało na popularności i było szeroko komentowane przez internautów.

Zobaczył flagę Polski leżącą na chodniku. Reakcja mogła być tylko jedna

Dziękuję nieznanemu Panu za interwencję – napisał na Facebook Pan Artur Rusin. To on udostępnił nagranie z kamery monitoringu, które zarejestrowano gdzieś w Radomiu. Film w mediach społecznościowych został po raz pierwszy udostępniony 4 maja 2021 roku i od tamtej pory regularnie powraca.

To, jak traktujemy flagę własnego kraju, wiele mówi o nas samych. To nagranie to idealny przykład tego, jak powinno się postępować w momencie, gdy widzimy, że nasze narodowe barwy są poniewierane. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej należy zawsze otaczać szacunkiem i tego świadomy był mężczyzna, którego reakcję udało się zarejestrować

Dbanie o symbole narodowe (w tym flagę) to nie tylko nasze prawo, ale przede wszystkim obowiązek. Ochronę prawną symboli RP gwarantuje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyzna idąc ulicą Radomia zobaczył, jak nasza flaga leży zabrudzona i mokra na chodniku. Nie zastanawiał się ani chwili.

„Aż duma rozpiera jak ogląda się ten filmik”

Podszedł, podniósł ją i wyprostował. Następnie złożył i zbliżył się do stojącego obok budynku. Położył ją złożoną na parapecie przy jednym z okien i docisnął kamieniami, aby wiatr jej nie zwiał na chodnik. W ten sposób przechodzień oddał cześć barwom narodowym i nie dopuścił, by były one znieważone.

Aż duma rozpiera jak to ogląda się ten filmik. Olbrzymi szacunek dla Pana – napisał pod nagraniem jeden z internautów. – I to jest przejaw patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Gratuluję takiej postawy – skomentował kolejny.

Nagranie zostało w tym roku ponownie szeroko udostępnione przez różne osoby. Wszystko z powodu święta 3 maja. Materiał pojawił się między innymi na profilu prawicowego działacza Dariusza Mateckiego, dzięki czemu udało się przypomnieć to wydarzenie.

morawiecki koronawirus lockdown

Morawiecki zapowiada spore zmiany. To z tych pieniędzy wypłaca dodatkowe emerytury

midjourney 5.1 discord

Sztuczna inteligencja zabierze modelkom pracę. Grafiki zapierają dech w piersiach, ale i niepokoją