w

WTFWTF

Alert RCB w 3 województwach. Trwają poszukiwania tajemniczego obiektu

Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. W przypadku jego znalezienia należy pilnie skontaktować się z funkcjonariuszami Policji.

balon nad polską

Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. Prawdopodobnie jest to balon szpiegowski, który przyleciał znad Białorusi. W przypadku jego znalezienia nie wolno go podnosić. Alert RCB został wysłany do odbiorców na terenie 3 województw.

Balon nad Polską. Przyleciał prawdopodobnie znad Białorusi

Zarówno wojsko, jak i cywilne służby intensywnie szukają obiektu powietrznego, który przypominał balon. Wleciał on w polską przestrzeń powietrzną znad terytorium Białorusi. Z radarów zniknął przelatując nad Rypinem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców alert, który obowiązuje w trzech województwach północno-wschodniej części kraju.

– Obecnie w okolicach Rypina w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone są poszukiwania, w których udział bierze śmigłowiec, dron oraz grupy naziemne z Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformowała oficer prasowa Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Oficer prasowa Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych kpt. Ewa Złotnicka podawała na początku, że obiekt latający wleciał do Polski znad Białorusi w piątek 12 maja około godz. 20.30 w okolicach Białowieży. Utracono go z radarów w okolicy wsi Kowalki k. Rypina tuż po północy.

W chwili pojawienia się obiektu w przestrzeni powietrznej zostały uruchomione wszystkie obowiązujące w tego typu przypadkach procedury, poderwana została para dyżurna Mig-29, następnie F-16 – potwierdziła oficer prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

eurowizja 2023 wyniki polska blanka solo tekst po polsku

Eurowizja. Jasnowidz Jackowski już to wie. Które miejsce Blanka zajmie w konkursie?

emerytury 2021 rewaloryzacja zagrożone wypłaty epidemia zus tabela netto

Złe wieści w sprawie 15. emerytury. Stanowcza reakcja sekretarza generalnego PiS