w ,

HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

PILNE. Trzęsienie ziemi w północnej Polsce. Odnotowano wstrząs o magnitudzie 2,3

Wstrząs o magnitudzie 2,3 dotkliwie odczuli mieszkańcy Bornholmu. Epicentrum miało znajdowawać się rzekomo w północnej części Polski.

Trzęsienie ziemi odnotowano w północnej Polsce około 150 km od wyspy Bornholm. Wstrząs o magnitudzie 2,3 mieli mocno odczuć osoby tam mieszkające. Epicentrum znajdowało się w północnej części Polski.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 2,3 w Polsce?

Lokalne media podały, że nadal nie wiadomo, co było przyczyną trzęsienia. Duńskie media zastanawiają się, czy zdarzenie nie miało związku z odbywającymi się na wybrzeżu ćwiczeniami wojskowymi ANAKONDA-23. Wcześniej media podały, że pojawiły się doniesienia o wstrząsach we wschodniej części Bornholmu.

Wspólnie z Siłami Zbrojnymi policja bada, czy wstrząsy mogły być związane z ćwiczeniami wojskowymi w Polsce – powiedział zastępca inspektora policji na Bornholmie, Hans-Henrik Dam. W aktywnej części ćwiczeń udział brało ponad 12 tysięcy polskich żołnierzy i sprzęt ciężki i lotnictwo oraz lotnictwo.

Prowadzimy dalsze dochodzenie w tej sprawie w ścisłej współpracy z odpowiednimi władzami i przekażemy aktualizację, gdy będziemy mieli dalsze informacje – czytamy na profilu bornholmskiej policji na Twitterze. Z kolei niemieckie media piszą o wstrząsach przypominających trzęsienie ziemi.

Trwa ustalanie, czy za wstrząsami nie stoją ćwiczenia wojskowe

Profesor nadzwyczajny Trine Dahl-Jensen cytowany przez Polsat News ujawnił, że trzęsienie ziemi miało miejsce o godzinie 14:57 czasu duńskiego. Wstrząsy najprawdopodobniej pochodziły z trzęsienia ziemi na lądzie w północnej Polsce. Mieszkańcy wyspy z kolei donoszą o pęknięciach ścian w domach.

Na duńskiej wyspie Bornholm wstrząs był odczuwalny kilka razy po południu, a nawet spowodował szkody. Źródło wstrząsów jest nieznane – doniósł z kolei profil Erdbebennews zajmujący się analizą wstrząsów.

Licząca niespełna 40 tys. mieszkańców wyspa leży ok. 150 km na wschód od Kopenhagi, między wybrzeżami Polski i Szwecji.

Źródło: Polsat News

eligiusz grabowski nie żyje

Nie żyje aktor z „Klanu”. „Dziękujemy za wszystko, co dałeś jako aktor i człowiek”

alergia na orzechy objawy co robić

Zjadł ciasto. Nagle zsiniał, zwymiotował i… zmarł. Apel do rodziców o czujność