w , ,

Nie żyje aktor z „Klanu”. „Dziękujemy za wszystko, co dałeś jako aktor i człowiek”

Nie żyje aktor odgrywający w popularnym serialu TVP1 rolę Jeremiasza. Zmarł w wieku 91 lat. – Spoczywaj w pokoju – napisali pracownicy Teatru Kwadrat.

eligiusz grabowski nie żyje

Nie żyje aktor, który w serialu TVP1 pt. „Klan” odgrywał rolę Jeremiasza. Miał 91 lat. Wiadomość o jego odejściu podali pracownicy Teatru Kwadrat, z którym artysta był związany.

Wincenty Grabarczyk nie żyje. Grał Jeremiasza w „Klanie”

Dziękujemy Wincenty za to wszystko, co dałeś nam jako aktor i jako człowiek. Spoczywaj w pokoju – czytamy w oficjalnym komunikacie Teatru Kwadrat na Facebooku. Zewsząd płyną kondolencje dla rodziny. – Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla całej Rodziny, w tym szczególnie dla naszego serdecznego kolegi Andrzeja Grabarczyka – napisano.

W „Klanie” Grabarczyk odgrywał Jeremiasza. W serialu gra również jego syn Andrzej Grabarczyk, który wciela się w rolę Jerzego.

Artystę wielokrotnie odznaczano i nagradzano. Ma na swoim koncie Medal im. Mariana Mikuły – Zasłużonemu dla Kultury Teatralnej, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i wiele innych nagród.

Nigdy nie zapomnimy Twojej mistrzowskiej, scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak „Ciotka Karola 3.0”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Ośle lata” czy „Mayday2”, ani również Twojej serdecznej, przyjacielskiej zakulisowej obecności w naszej pracy i życiu – czytamy na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Teatr Kwadrat (@teatr_kwadrat)

500 plus świadczenie realna wartość inflacja podwyżki podatków drożyzna

Beata Szydło oficjalnie potwierdza. Chodzi o 500 PLUS. Program czekają zmiany

PILNE. Trzęsienie ziemi w północnej Polsce. Odnotowano wstrząs o magnitudzie 2,3