w

Łukaszenka żyje. Opuścił szpital i pokazał się publicznie. Jeden szczegół przykuwa uwagę

Służby prasowe białoruskiego dyktatora postanowiły przeciąć spekulacje na temat stanu zdrowia Łukaszenki. Zamieściły jego pierwsze zdjęcie od momenty wyjazdu z Moskwy.

łukaszenka choroba
Fot. Twitter / Bielsat

Służba prasowa prezydenta Białorusi pokazała pierwsze Łukaszenki od momentu, gdy ten 9 maja po paradzie w Moskwie opuścił Rosję. Dyktator nie pokazywał się publicznie od kilku dni, bo przebywał w szpitalu. Fotografię rzekomo wykonano 15 maja.

Łukaszenka żyje. Pojawił się w centralnym stanowisku dowodzenia Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Powietrznej

Pałac prezydenta Białorusi postanowił przeciąć krążące spekulacje na temat stanu zdrowia dyktatora. Zamieszczono pierwsze od 9 maja zdjęcie Aleksandra Łukaszenki. 15 maja pojawił się on w centralnym stanowisku dowodzenia Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Powietrznej Republiki Białorusi, gdzie ma wysłuchać meldunku i spotkać się z żołnierzami.

To, co przykuwa uwagę na przedstawionej fotografii, to bandaż na lewej dłoni dyktatora. Taki sam bandaż miał on również podczas parady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie. To wtedy zaczęły się spekulacje na temat gorszego stanu zdrowia Łukaszenki.

Nadal nie wiadomo, co dolega prezydentowi Białorusi. Mimo to mnożą się już spekulacje na temat jego następcy. Nieoficjalnie mówi się, że jedną z osób branych pod uwagę w tej kwestii ma być sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi Aleksandr Walfowicz.

Powodem takiego wyboru mają być jego doskonałe relacje z rosyjskimi decydentami oraz byłym szefem FSB Nikołajem Patruszewem. Walfowicz ukończył też Moskiewską Wyższą Szkołę i przez pewien czas służył również w Armii Radzieckiej.

klinika konopna medyczna mariuhana apteka

Leczenie w klinice konopnej. Jak wygląda terapia medyczną marihuaną?

kiedy system himars w polsce

Pierwsze wyrzutnie HIMARS już w Polsce. To postrach rosyjskiego wojska na Ukrainie