w , ,

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk! 38-letni Kacper Tekieli zginął tragicznie w Szwajcarii

Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli, utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej. Zginął tragicznie w Szwajcarii.

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli. 38-letni Kacper Tekieli utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej. Tragiczną informację jako pierwszy podał portal DTS24.pl. Czołowy polski wspinacz osierocił 1,5-rocznego synka.

Kacper Tekieli nie żyje. Mąż Justyny Kowalczyk miał 38 lat

Kacper Tekieli nie żyje – poinformował portal dts24.pl. Polski wspinacz, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli, zginął w Alpach. Miał 38 lat. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze, Kacper Tekieli zginął w Szwajcarii w górach.

Sportowiec przebywał w tym kraju ze swoją żoną Justyny Kowalczyk i synem Hugo. Zginął w środę podczas wspinaczki na Jungfrau. Jego zgon potwierdził również Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku w Gdańsku (woj. pomorskie). Całe swoje życie poświęcił wspinaczce sportowej. W wolnym czasie pracował też jako instruktor z uprawnieniami Polskiego Związku Alpinizmu. Aktualnie realizował ambitne zadanie, które postawił sobie jakiś czas temu, czyli zdobycie 82 czterotysięczników.

Justyna Kowalczyk-Tekieli. Instagram zapełnia się kondolencjami. „Proszę dać radę. Wiem, że to trudne…”

Pod koniec wakacji w 2019 roku dokonał podwójnego trawersu Matterhorn – przeszedł wówczas wszystkie cztery granie i dwukrotnie zdobył wierzchołki podczas jednej wyprawy). W tym samym roku jesienią zdobył północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera bez użycia liny. O tym sukcesie pisały wszystkie media na świecie.

Kacper Tekieli opublikował w sieci ostatni wpis 16 maja. Na zdjęciu widać plecak, a w tle górski krajobraz. Kilka dni wcześniej poinformował o zdobyciu trzech szczytów. – Z całego serca współczuję. To tak straszna, smutna wiadomość. Dużo siły dla bliskich – napisał jeden z internautów na profilu alpinisty.

Komentarze dodające otuchy pojawiły się również na profilu Justyny Kowalczyk. – Tak się cieszyłam waszym szczęściem. Tak bardzo mi przykro. Proszę dać radę. Wiem to że to trudne…Taki wspaniały człowiek.Pani też jest wspaniała. Proszę o siebie dbać. Ma pani dla kogo żyć – napisała jedna z internautek na Instagramie.

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. Po roku 2 września urodził się ich syn Hugo.

małe odszkodowanie odwołanie

Twój ubezpieczyciel proponuje zbyt małe odszkodowanie? Zobacz, czy możesz go zmienić

dziecko z ogonem meksyk

Wielki szok na porodówce. Kobieta urodziła dziecko z… ogonem. Lekarze pokazali zdjęcia