w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Dramat prezesa Kaczyńskiego. 800 plus i darmowe autostrady mu nie pomogły

Wygląda na to, że ogłoszenie waloryzacji 500 plus do kwoty 800 zł nie pomogło. Prawo i Sprawiedliwość w nowym badaniu Kantar traci aż 4 punkty procentowe.

kaczyński pis drozyzna inflacja
Prezes Jarosław Kaczyński zauważył zagrożenie. Jego zdaniem rząd musi się bardziej przyłożyć. Fot. YouTube / Polskie Radio 24 (screen)

Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z wniosków, jakie płyną z najnowszego badania pracowni Kantar. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości topnieje w oczach. Partia straciła 4 punkty procentowe i już zaledwie 31 proc. obywateli popiera obecny rząd.

800 plus nie pomogło. Poparcie dla PiS mocno w dół

Jedyna dobra informacja, jaka dziś dotarła do szefa Prawa i Sprawiedliwości to ta, że jego partia wygra przyszłe wybory. Zła jest jednak taka, że w takich okolicznościach nie ma szans na samodzielne rządy. Według pracowni Kantar w ostatnim miesiącu partia rządząca straciła najwięcej wyborców. Czy to wina 800 plus?

Nieco inaczej przedstawiają się wyniki tego badania, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko zdecydowanych wyborców, czyli takich, którzy wiedzą na 100%, na kogo oddadzą swój głos. W takim wypadku Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36,5 proc. poparcia (spadek o 4,2 pkt.), a Koalicja Obywatelska na 32,9 proc. poparcia (wzrost o 1,5 pkt.).

W badaniu zyskała jeszcze Lewica (wzrost o 2 punkty do poziomu 8 proc.), a przed nią jest jeszcze koalicja Polski 2050 Szymona Hołowni z Polskim Stronnictwem Ludowym z wynikiem 10 proc. poparcia. Co ciekawe PiS zanotował spadek o 3 pkt. proc. również w ostatnim sondażu CBOS, który raczej faworyzuje partię rządzącą.

Szymon Hołownia na granicy progu wyborczego

Badanie pracownia Kantar wykonała bezpośrednio po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego waloryzacji 500 plus do 800 plus, darmowych leków czy autostrad.

Największy problem ma chyba jednak ugrupowanie Szymona Hołowni. Jego koalicja z PSL ma zaledwie 10 proc. poparcia przy progu wyborczym na poziomie 8 proc. To może sprawić, że balansujące na krawędzi wejścia do Sejmu ugrupowanie zostanie zmuszone do wejścia w koalicję z partią Donalda Tuska.

nfz stomatolog co przysluguje Ile kosztuje wyrwanie zęba na NFZ

NFZ mocno ogranicza dostęp do dentystów. Lekarze odwołują zaplanowane wizyty

kacper tekieli instagram

Kowalczyk napisała to po pogrzebie męża. Złożyła mu obietnicę. „Wiedział, że odchodzi…”