w ,

HAHAHA!HAHAHA!

NFZ mocno ogranicza dostęp do dentystów. Lekarze odwołują zaplanowane wizyty

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził nowe limity na zabiegi stomatologiczne. Kolejki będą jeszcze dłuższe, a w poradniach zapanował chaos.

nfz stomatolog co przysluguje Ile kosztuje wyrwanie zęba na NFZ
Fot. freepik

Jak czytamy w mediach, NFZ bez wcześniejszej zapowiedzi wprowadził surowe limity na wiele procedur stomatologicznych, które rozliczane są w ramach tzw. pakietów usług. Dentyści w całej Polsce rozkładają ręce i odwołują zaplanowane wcześniej wizyty, bo przepisy weszły z datą wsteczną.

NFZ ogranicza dostęp do stomatologów. Kolejki będą jeszcze dłuższe

Po historycznej podwyżce składki zdrowotnej słyszeliśmy, że dzięki temu poprawi się sytuacja w służbie zdrowia. Póki co jednak wszystkie decyzje temu przeczą. Jak informuje portal infodent24.pl, NFZ nieoczekiwanie wprowadził nowe limity na świadczenia stomatologiczne, które są z placówkami w całym kraju rozliczane pakietami.

To, co się stało, ograniczy mocno i tak utrudniony dostęp do stomatologów. Zasady zostały wprowadzone z datą wsteczną i obowiązują od 1 kwietnia 2023 roku. Limity obejmują nawet tak proste czynności jak wyrwanie zęba. Ile kosztuje wyrwanie zęba na NFZ? O to trzeba będzie teraz częściej pytać w gabinecie prywatnym.

Dentyści zaapelowali już do prezesa instytucji do wycofania się ze zmian, które uderzają w pacjentów i w placówki, które utrzymują się tylko i wyłącznie z kontraktów z NFZ. Dostęp do wielu refundowanych do tej pory zabiegów zostanie wstrzymany lub ograniczony. Chodzi przede wszystkim o ekstrakcję zębów, higienizację czy badania kontrolne.

Nowa wycena świadczeń stomatologicznych. Pacjenci z dnia na dzień pozbawieni leczenia

Zarządzenie wprowadzono z datą wsteczną i nie dano możliwości, aby się do niego dostosować. Przez to w placówkach w całym kraju zapanował chaos, a lekarze odwołują masowo zaplanowane wizyty. Pacjenci oczekujący od wielu miesięcy na wizytę z dnia na dzień zostali pozbawieni leczenia mimo opłacania wysokiej składki zdrowotnej.

W przypadku wielu placówek stomatologicznych w kraju nagle okazało się, że wyczerpały się już limity. Czeka nas zatem drastyczne ograniczenie dostępu do stomatologów, a i tak długie na kilometr kolejki jeszcze bardziej się wydłużą. Czy prezes NFZ ugnie się i posłucha apelu lekarzy?

koronawirus emerytury waloryzacja tabela 2021 stabilność wypłat ZUS

73 proc. Polaków nie ma pojęcia o nowym planie rządu. Warzecha: „Pętla się zaciska”

kaczyński pis drozyzna inflacja

Dramat prezesa Kaczyńskiego. 800 plus i darmowe autostrady mu nie pomogły