w ,

Nie żyje znany polski ksiądz i egzorcysta. Zasłynął z wypędzania diabła skarpetką

Nie żyje proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy, który jakiś czas temu zasłynął w całej Polsce z nietypowo przeprowadzanych egzorcyzmów.

Fot. freepik

Diecezja bydgoska podała dziś smutną informację. Nie żyje emerytowany kapłan i znany w całym kraju egzorcysta. Słynął z nietypowych metod wypędzania zła przy użyciu skarpetki. Był proboszczem parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy.

Ks. Maciej Gutmajer nie żyje. Miał 77 lat

Zmarły duchowny dał się poznać dzięki skarpetce Jana Pawła II, którą zawsze przy sobie nosił. Była to jego metoda wypędzania zła i egzorcyzmów, którymi się zajmował. Gutmajer przyszedł na świat w 1946 r. 10 czerwca 1972 r. przyjął święcenia kapłańskie. Uważany był za „budowniczego kościoła„.

O księdzu Gutmajerze głośno zrobiło się w 2012 r., kiedy dziennikarze lokalnego portalu gazetakrakowska.pl ujawnili w swoim tekście pt. „Szatan wyczuł relikwię Jana Pawła II i zawył„, że diecezjalny egzorcysta z Bydgoszczy użył relikwii Jana Pawła II w trakcie wypędzania diabła z ciała jednej ze studentek.

To była bardzo głośna sprawa, bo jak opisywały media, dziewczyna rzekomo opętana przez diabła miała rzucić się księdzu Gutmajerowi do gardła. Ten jednak uratował wówczas swoje życie – jak sam twierdził – dzięki wspomnianej relikwii, czyli słynnej skarpetce schowanej do pozłacanego relikwiarza.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka, rozpoczną się mszą św. o godz. 12 w sobotę 3 czerwca w bydgoskim kościele Chrystusa Króla na Błoniu (ul. Lotników). Polacy kojarzą go głównie z tego, że zajmował się najcięższymi przypadkami opętań.

snajperzy-wot-usa-szkolenie

Snajperzy z Gwardii Narodowej USA szkolili żołnierzy WOT. Amerykanie chwalą Polaków

anthony blinken wikipedia

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken wyśmiał rosyjską armię. Padły zabawne słowa