w

Zełenski mówi otwarcie. Nazywa Rosję bestią. „Duża liczba żołnierzy zginie”

W wywiadzie udzielonym amerykańskiej gazecie „The Wall Street Journal” prezydent Ukrainy oficjalnie potwierdził, że odliczanie do kontrofensywy się zaczęło.

ukraińska kontrofensywa mapa
Fot. freepik / President Of Ukraine from Україна (CC0)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdaje sobie sprawę z tego, że Rosjanie wciąż mają ogromną przewagę jeśli chodzi o lotnictwo, a na F-16 przyjdzie jeszcze poczekać. Między innymi dlatego podczas zbliżającej się wielkimi krokami kontrofensywy „duża liczba żołnierzy zginie”. Niestety do tego momentu kolejna broń z Zachodu nie dojdzie, a czas leci.

Wołodymyr Zełenski: „Jesteśmy gotowi do kontrofensywy”

Chcielibyśmy mieć pewne rzeczy, ale nie możemy czekać miesiącami – powiedział rozgoryczony prezydent Ukrainy. To, co dostał, musi być wystarczające. Prezydent Ukrainy ogłosił też w rozmowie z amerykańską prasą, że jego armia jest już gotowa do kontrofensywy.

W rozmowie z dziennikarzami zza oceanu prezydent walczącej Ukrainy przyznał też, że nie ma pojęcia, jak długo potrwa walka o okupowane tereny, ale jest intencja, by odbić jak najwięcej z rąk Rosjan. – Sprawy mogą się różnie się potoczyć. Ale zamierzamy ruszyć do kontrataku i jesteśmy gotowi – zapewnił dziennikarzy Zełenski.

Prezydent Ukrainy ostrzega. „To zwierzę, ta bestia pójdzie dalej”

Ma on też nadzieję, podobnie jak przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, że zbliżająca się kontrofensywa będzie w stanie całkowicie odmienić sytuację na froncie i dynamikę tego konfliktu. Po 15 już miesiącach intensywnych walk wciąż nie widać światełka w tunelu.

Rozpoczęciu działań lada moment będzie pomagać letnia pogoda i brak deszczu. Umożliwi to poruszanie się ciężkiemu sprzętowi bojowemu. Obecnie ukraińska armia stara się demolować rosyjskie składy amunicji i uderzać w zaplecze logistyczne.

Jeśli Ukraina nie będzie w stanie przeciwstawić się Rosji, to zwierzę, ta bestia rozwinie upodobanie do podboju i pójdzie dalej – ostrzegł w tej samej rozmowie prezydent Ukrainy.

Źródło: WSJ

marsz 4 czerwca kaczyński

Już wiemy, gdzie był Kaczyński podczas marszu Tuska. Nikt się tego nie spodziewał

ochnik zwroty opinie ile dni w sklepie stacjonarnym

Zwrot Ochnik. Ile dni trzeba czekać na pieniądze? Czy paragon jest niezbędny?