w ,

Zdjęcia, które szokują. Nieistniejący ludzie na domówce, której nigdy się nie odbyła

Uśmiechnięte piękne dziewczyny na idealnej domówce. To zdjęcie wzbudziło w sieci euforię. Problem w tym, że nic na nim nie jest prawdziwe.

zdjęcia z imprezy ai
Fot. Twitter / @mileszim

Te fotografie w sieci jakiś czas temu rozeszły się masowo. Niby zwykłe zdjęcia z domówki w stylu vintage. Impreza jak impreza – wypełniona młodymi i uśmiechniętymi ludźmi. Problem w tym, że prawda na temat tych zdjęć zszokowała wszystkich, bo ludzie ci nie istnieją, a impreza nigdy się nie odbyła.

Zdjęcia z imprezy. AI zaskakuje z każdym dniem coraz mocniej

Osoby na tych zdjęciach nigdy nie istniały, podobnie jak nie było nigdy imprezy, którą oglądamy. Nie ma nawet tego pomieszczenia. Mówiąc w skrócie – nic na tych zdjęciach nie jest prawdziwe. To wszystko wytwór sztucznej inteligencji, której kazano stworzyć fotografie idealnych ludzi na równie idealnej domówce.

Eksperyment bez wątpienia się udał , bo niemal cały świat uznał, że fotografie są prawdziwe. Niestety wszystko zostało stworzone przez algorytmy zaszyte w sztucznej inteligencji, która z każdym dniem zaskakuje coraz bardziej efektami.

Twarze wyglądają wyjątkowo realistycznie, ale to nic innego, jak połączenie cech niezliczonej liczby twarzy, na podstawie których sztuczna inteligencja się uczyła. Użytkownik Twittera @mileszim wykorzystał do stworzenia całej serii tych obrazów narzędzie o nazwie Midjourney, które w ostatnim miesiącu stało się hitem na skalę ogólnoświatową.

„Żadne z tych zdjęć nie jest prawdziwe, a żadna z osób na nich nie istnieje”

Choć na pierwszy rzut oka osoby na zdjęciach wyglądają całkiem dobrze, to przy dokładnej analizie szczegółów nie jest już tak idealnie. Większość z nas jednak nie wychwyci tego, że ktoś ma więcej niż 5 palców u dłoni, a ktoś inny ma zdeformowaną część ubrania. Jedna z kobiet na fotografii ma też zbyt wiele zębów, niż mieć powinna.

Midjourney nabiera szalonej mocy – żadne z tych zdjęć nie jest prawdziwe, a żadna z osób na nich nie istnieje – napisał twórca w poście zamieszczonym na Twitterze. Do posta dołączył cztery stworzone przez siebie zdjęcia tylko i wyłącznie na podstawie opisu, co maszyna ma wygenerować.

Z każdym tygodniem narzędzie jest coraz bardziej doskonałe i coraz mniej takich błędów generuje. Niektórzy jednak widzą w tym narzędziu spore zagrożenie miedzy innymi dla psychiki ludzi. AI wyznacza bowiem nowe i nierealistyczne standardy piękna mężczyzn i kobiet.

Może to powodować w świecie social media problemy u młodzieży, podobnie jak dotychczas używane filtry do upiększania własnego wyglądu. Póki co jednak nikt nie myśli o zagrożeniach, a kolejne narzędzia oparte o sztuczną inteligencję pojawiają się jak grzyby po deszczu.

Obecnie można już znaleźć profile w sieci, które prowadzone są przez ludzi, którzy nigdy nie istnieli. Są młodzi, atrakcyjni, najczęściej bogaci i stają się gwiazdami. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że oglądają kogoś, kto nie istnieje.

sukces finansowy polaka

Co jest miarą sukcesu finansowego dla Polaków? W badaniu wskazali na te dwie rzeczy

Zmarł samorządowiec, radny powiatowy i działacz społeczny. Miał zaledwie 36 lat