w ,

Anastazja Rubińska nie żyje. Morawiecki ostro reaguje. „Zwrócimy się do Grecji”

Premier Mateusz Morawiecki skomentował na Twitterze fakt odnalezienia ciała 27-latki z Wrocławia na wyspie Kos w Grecji. Szef rządu będzie oczekiwał wydania podejrzanego.

anastazja rubińska instagram
Fot. zaginieni.pl; Twitter / @morawieckim

– Jestem wstrząśnięty brutalnym morderstwem 27-letniej Anastazji. Sprawca musi ponieść bardzo surowe konsekwencje. Dlatego zwrócimy się do Grecji o wydanie podejrzanego, aby stanął przed polskim sądem i otrzymał najwyższy możliwy wymiar kary – napisał na Twitterze szef rządu Mateusz Morawiecki.

Anastazja Rubińska. Wrocław wstrząśnięty tragedią. Premier reaguje

Anastazja Rubińska zaginęła w poniedziałek 12 czerwca na greckiej wyspie Kos. Pracowała w jednym z tamtejszych hoteli. 18 czerwca media lokalne poinformowały, że wolontariusze szukający dziewczyny znaleźli ciało w godzinach wieczornych. Zwłoki ujawniono około jednego kilometra od domu podejrzewanego o morderstwo 32-latka z Bangladeszu.

Swoje oburzenie morderstwem Polki wyraził premier Mateusz Morawiecki. Wkrótce zwróci się on oficjalnie do Grecji o to, aby podejrzany został wydany w celu osądzenia go w Polsce za tę zbrodnię. Premier obiecał też, że będzie walczył o najwyższy wymiar kary, jaki będzie możliwy po takim czynie.

Decyzję premiera skomentował między innymi poseł Adam Andruszkiewicz. – Imigrant, który bestialsko zamordował Polkę, musi ponieść najwyższą możliwą karę i resztę życia spędzić w więzieniu. Bardzo dobra decyzja Premiera Morawieckiego o wystąpieniu do Grecji z wnioskiem o wydanie mordercy Polsce. Sprawiedliwość jest dla nas najważniejsza – czytamy na jego profilu na Twitterze.

Polka w Grecji odnaleziona. Wstępnie mówi się o uduszeniu

Z ustaleń mediów i policji na wyspie Kos w Grecji wynika, że aresztowany w sprawie mężczyzna chciał dzień po morderstwie uciec do Włoch.

Znaleziono w jego domu bilet lotniczy, co prawdopodobnie oznacza, że chciał on uciec przed odpowiedzialnością. Istnieje również podejrzenie, że przyjaciel mężczyzny próbował mu w tuszowaniu morderstwa.

Jeden z funkcjonariuszy policji na wyspie Kos ujawnił, że wstępnie można podejrzewać, że dziewczyna była torturowana do momentu utraty przytomności. Pojawił się też potencjalny wątek torturowania i uduszenia 27-latki.

czy parówki są zdrowe dla dzieci rakotwórcze

Jedzą to nasze dzieci. Rak jelita grubego tylko czeka, by się uaktywnić

anastazja rubinska instagram

To ON ZABIŁ Anastazję w Grecji? Ujawniono nowe nagrania. Widać na nich…