w ,

Wrak Titana wyciągnięty na powierzchnię. Są w nim szczątki ofiar. Pokazano zdjęcia

Udało się wyciągnąć szczątki łodzi podwodnej Titan, która została zniszczona w pobliżu wraku Titanica w wyniku implozji. Pozwoli to zbadać okoliczności tragedii.

titan wrak szczątki zdjęcia
Fot. Twitter / CBS News

Na brzeg udało się nareszcie wydobyć szczątki łodzi podwodnej Titan (Ocean Gate). Batyskaf implodował w czasie komercyjnej wyprawy do wraku Titanica. Pozostałości pozwolą teraz specjalistom na zbadanie wszystkich okoliczności i przyczyn tragicznego zdarzenia.

Szczątki Titana wyciągnięte na powierzchnię. Pokazano zdjęcia

Szczątki łodzi podwodnej Titan, która w czasie wyprawy komercyjnej do wraku Titanica implodowała zabijając całą załogę, udało się wydobyć na powierzchnię. Fragmenty pokazano mediom w środę 28 czerwca w godzinach popołudniowych, kiedy zakończyła się operacja wyciągania fragmentów Titana z oceanu.

Obecnie szczątki przechowywane są na kanadyjskiej wyspie Nowa Funlandia. Implozja spowodowała, że fragmenty nie przypominają w ogóle łodzi Titan, jaką wszyscy widzieliśmy na ekranach telewizorów czy zdjęciach w internecie. Trudno sobie wyobrazić, jak trudna śmierć dotknęła całą załogę.

Na brzeg fragmenty wyciągnęła załoga statku Horizon Arctic. Teraz zostaną one poddane dokładnym badaniom i oględzinom. W szczątkach łodzi znaleziono też fragmenty ciał załogi. Fragmenty batyskafu spoczywały na dnie oceanu około pół kilometra od wraku Titanica i 3,8 km pod powierzchnią wody.

Szczątki Titana wyciągnięte na powierzchnię. Pokazano zdjęcia

W tej chwili wstępne ustalenia wskazują, że w czasie całej operacji zwiedzania wraku Titanica i przygotowania łodzi Titan doszło do złamania procedur bezpieczeństwa. Również łódź nie spełniała wszystkich wymogów. Jest jednak nadzieja, że po dokładnym zbadaniu sprawy eksperci będą w stanie zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Wiele wskazuje na to, że z powodu tego tragicznego zdarzenia dojdzie do zmian w obowiązujących przepisach dotyczących bezpieczeństwa osób podróżujących tego typu sprzętem. Tragedia Titana i jego załogi pokazała, że jest w tej materii wiele do zrobienia i poprawy.

Poszukiwanie łodzi podwodnej Titan zaczęło się 18 czerwca po tym, jak Straż Przybrzeżna w USA otrzymała informację ze statku badawczego Polar Prince. Jego załoga ujawniła, że straciła kontakt z załogą łodzi Titan. Poszukiwania zakończyły się cztery dni później, a załogę uznano za martwą.

magda gessler instagram facebook hejt operacje plastyczne

Magda Gessler urażona przez internautę. Na jej reakcję długo jednak nie czekał…

Nie żyje aktor z „M jak miłość i „Prawo Agaty”. „Trudno nam uwierzyć w to, co się stało”