w

Satelita zrobił nowe zdjęcia Krymu. Co knują Rosjanie? Pojawiło się tam coś niepokojącego

Satelita firmy Planet Labs wykonał nowe zdjęcia okupowanego przez Rosję Krymu. Niepokojąca teza potwierdziła się. Pojawiła się tam nowy obiekt.

krym ukraina mapa
Fot. Telegram / Pravda Gerashchenko

Na okupowanym przez Rosję Krymie w okolicach wsi Szyroke zaobserwowano coś niepokojącego. Najnowsze fotografie tego rejonu wykonane przez satelitę Planet Labs ujawniły, że powstały tutaj nowe ogromne koszary. Widać również bardzo dużą liczbę wojskowych ciężarówek i cystern. CO planuje Putin?

Krym. Są nowe zdjęcia satelitarne Krymu. Co knują Rosjanie?

Pewne znaki było widać już na początku marca 2023 roku. Jak wynika z analiz zdjęć satelitarnych Krymu, Rosja postanowiła w pobliżu wsi Szyrokie zbudować nową bazę wojskową. Na dość obszernym terenie rozlokowano tam sporej wielkości koszary dla wojska. Jest też wiele cystern z paliwem i ciężarówek wojskowych. Sprzęt liczony jest w setkach sztuk.

Nowa rosyjska baza została de facto podzielona na dwie części. Szyroke. Jej kluczowe elementy rozlokowane są około 25 km od miejscowości Symferopol. Wcześniej – zgodnie z relacjami mediów i dziennikarzy – na tym terenie miała być farma. Sporo ludzi jednak z tego obszaru wyjechało i opuściło swoje gospodarstwa.

W pobliżu Symferopola pojawiła się nowa baza zaopatrzeniowa: koszary, setki ciężarówek, SUV-ów i cystern – napisał na Telegramie Anton Gerashchenko, ukraiński polityk i były wiceminister spraw wewnętrznych.

Ukraiński wywiad nieustannie obserwuje Krym. Wojskowi są zdania, że Rosja próbuje zabezpieczyć półwysep przed odbiciem go w ramach ukraińskiej kontrofensywy. Dokładna analiza fotografii satelitarnych pozwoliła ekspertom ustalić, że baza należy do 101. brygady wsparcia materialno-technicznego z siedzibą w Ussurijsku.

Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Znajduje się tu kluczowa stacja kolejowa i przede wszystkim lotnisko wojskowe, skąd startują rosyjskie bombowce i myśliwce.

anastazja rubińska najnowsze informacje

Grecja. Nowe nagrania z Kos na chwilę przed tragedią. Potwierdziły się podejrzenia

titan oceangate phishing kampania oszuści

Fala oszustw po katastrofie batyskafu Titan. Złodzieje znów wykorzystali okazję