w ,

Nie żyje aktor z „M jak miłość i „Prawo Agaty”. „Trudno nam uwierzyć w to, co się stało”

W wieku 56 lat odszedł polski aktor znany nie tylko z popularnych produkcji serialowych, ale też desek bydgoskiego Teatru Polskiego.

O śmierci 56-letniego aktora poinformowało kierownictwo Teatru Polskiego w Bydgoszczy. 27 czerwca 2023 roku zmarł artysta znany z seriali takich jak „M jak miłość” czy „Prawo Agaty. Koledzy z branży piszą w internecie kondolencje.

„To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru”

Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia. Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca 2023 roku. To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę. To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił Przyjaciela – napisano w oświadczeniu.

Zmarły w wieku 56 lat Jakub Ulewicz związany był z Teatrem Polskim w Bydgoszczy od 2004 roku. Wspólnie na jego deskach grał w spektaklach, odgrywając role ponad czterdziestu różnych postaci. Był uwielbiany przez stałych bywalców ceniących sobie sztukę i kulturę wysokich lotów.

Ulewicz przyszedł na świat w 1967 roku w Poznaniu i był potomkiem znanej pary aktorów – Wacława Ulewicza i Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był osobą mocno zasłużoną dla bydgoskiej kultury, wielokrotnie doceniał go prezydent tego miasta.

W obliczu tragedii nasze myśli kierujemy w stronę najbliższych Kuby, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia – napisali koledzy z bydgoskiej instytucji. Był nie tylko wspaniałym kolegą, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem.

titan wrak szczątki zdjęcia

Wrak Titana wyciągnięty na powierzchnię. Są w nim szczątki ofiar. Pokazano zdjęcia

katarzyna dowbor co teraz robi co dalej

Katarzyna Dowbor ma nową pracę. Tajemnicze zdjęcie. „Przygoda służbowa się zaczyna”