w

Zmarł kolejny Powstaniec Warszawski. Był najstarszym żyjącym świadkiem sierpnia 1944 r.

Nie żyje płk Kazimierz Klimczak ps. „Szron”. Był najstarszym żyjącym Powstańcem Warszawskim. Mimo wieku co rok oddawał hołd poległym na wojnie kolegom spoczywającym na Powązkach.

Był najstarszym żyjącym Powstańcem Warszawskim. Przeżył 109 lat. Nie żyje płk Kazimierz Klimczak ps. „Szron”. Był oficerem wojska w czasie II RP, a także żołnierzem walczącym w pierwszym dniach wojny we wrześniu 1939 roku. Później był członkiem Armii Krajowej. Brał udział w Powstaniu Warszawskim i był najstarszym mężczyzną w Polsce.

Kazimierz Klimczak ps. Szron nie żyje. Powstaniec Warszawski przeżył 109 lat

Jego największym marzeniem było, aby obywatele Polski byli zjednoczeni i stanowili jedno. Mimo stanu zdrowia i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim, co rok pojawiał się wraz ze swoją rodziną na Powązkach Wojskowych, by wspominać tragiczne wydarzenia sprzed lat nad grobami swoich kolegów z AK.

Jak czytamy na profilu BohaterON na Facebooku, Klimczak był wzorem patrioty i prawdziwym żołnierzem z krwi i kości, walczącym za wolność naszego kraju na wszelkich możliwych frontach. Był żywym obrazem historii, nauczał też do ostatnich swoich dni młodzież wychowując w ten sposób kolejne pokolenia.

„Dziękujemy za bardzo ważną dla Muzeum przyjaźń z Pułkownikiem, za obecność, za miłość do Ojczyzny. Cześć i Chwała Bohaterze!” (Facebook.com / Muzeum Powstania Warszawskiego).

W czasie Powstania Warszawskiego przebywał w Obwodzie III Wola. Należał do oddziału kapitana „Hala” i zgrupowania im. gen. „Sowińskiego„. Walczył z okupantem na terenie Woli i Mokotowa. Był jednym z ostatnich świadków tamtych wydarzeń, których mamy okazję jeszcze oglądać wśród żywych. Z roku na rok uczestnicy Powstania Warszawskiego odchodzą na wieczną wartę.

teresa lipowska wiek choroba

„M jak miłość”. Teresa Lipowska podjęła trudną decyzję. Padła data. Co na to fani?

szamocin plaża filmik igraszki

Szamocin. [BEZ CENZURY] To tego nagrania szukają wszyscy. Uprawiali miłość na miejskiej plaży