w ,

Morawiecki uderza w Tuska. Mocne słowa. „Panie Donaldzie, śmiało! Nie ma co się bać!”

Kampania wyborcza trwa. Politycy niemal każdego dnia wzajemnie się atakują i sobie dogryzają. Dziś kolejny cios w lidera opozycji wyprowadził premier Morawiecki.

tusk zabierze 500 plus i 14. emeryturę

– Zachęcam do tego pana Donalda, aby dzielił się z innymi. A także do tego, żeby ujawnił czy dostał pieniądze z brukselskiej kasy po zakończeniu pełnienia swojej funkcji w Radzie – napisał dziś na Twitterze premier rządu Mateusz Morawiecki. To efekt kolejnych doniesień prasowych na temat obligacji, które kupił premier przed wybuchem inflacji.

Premier uderza w Tuska. „Ile tych euro poszło z Brukseli?”

Poranna lektura prasy jak zwykle jest ciekawa. To jeszcze raz: WSZYSTKIE dochody z obligacji przekazuję na cele charytatywne. Zachęcam do tego pana Donalda, aby dzielił się z innymi – napisał dziś na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Tym samym ujawnił, że każdą zarobioną na obligacjach skarbu państwa złotówkę premier ma zamiar przekazać na szczytne cele.

Wpis premiera Morawieckiego to reakcja na doniesienia gazety „Fakt”. Dziennikarze ujawnili nazwiska polityków, którzy ze względu na wszechobecną drożyznę ulokowali swoje wszystkie lub prawie wszystkie oszczędności w obligacje państwowe indeksowane inflacją.

Wśród osób, które takie papiery wartościowe zakupiły, jest premier Mateusz Morawiecki. I tylko w tym roku na obligacjach może zarobić ok. 462 tys. zł – napisano w gazecie. Szef rządu Zjednoczonej Prawicy postanowił więc na te doniesienia zareagować. Tak też zrobił i jednocześnie obrócił wszystko przeciwko liderowi największej partii opozycyjnej.

Morawiecki. Obligacje antyinflacyjne pod lupą dziennikarzy

Jak czytamy na stronie internetowej portalu ekonomicznego bankier.pl, premier w 2022 roku zarobił około 285 tys. złotych, ale to nie wszystkie jego przychody. Do tego należy bowiem doliczyć ponad 45 tys. zł tytułem diety parlamentarnej. Z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddał premierowi bezpośrednio na konto nadpłacone składki w wysokości 17,7 tys. zł.

Według dziennikarzy „Faktu” zakupione przez szefa rządu obligacje skarbu państwa mogą przynieść mu w 2023 roku ekstra pieniądze w wysokości nawet 462 tys. zł. Z oświadczenia majątkowego premiera Morawieckiego za rok 2022 wynikało, że na zakup papierów przeznaczył ponad 4,6 mln zł.

natalia wawro instagram

„Z tego dziecka nic nie będzie”. 17-letnia Polka ujawniła, jak potraktowali ją w szpitalu

karanie pacjentów wpis do krd

Rząd zechce bardzo ostro karać pacjentów? Zrobią TO dwa razy i trafią na listę dłużników