w

Trwa obława na tajemnicze zwierzę. Policja ostrzega mieszkańców. „Zostańcie w domach”

Do poszukiwań tajemniczej istoty wykorzystano już śmigłowce, drony i termowizyjny sprzęt. Policja zaapelowała do mieszkańców, aby nie wychodzili z domów.

zwierzę berlin obława
Fot. Freepik; Twitter / deer BSC

Od ostatniego czwartku policja prowadzi poszukiwania tajemniczej istotny. Internauta, któremu udało się ją nagrać telefonem komórkowym, udostępnił film w sieci. Służby, które rozpoczęły obławę, poprosiły mieszkańców o pozostanie w domach i zabezpieczenie drzwi wejściowych.

Berlin. Obława na drapieżnika. Policja apeluje o pozostanie w domach

Policja z Berlina od trzech dni prowadzi szeroko zakrojoną obławę na tajemnicze zwierzę, które grasuje w południowej części stolicy Niemiec. Mieszkańcy miasta zostali poproszeni o pozostanie w domach i zabezpieczenie drzwi wejściowych oraz okien. Policja wysłała też wszystkim odpowiednie alerty.

Jak poinformowały niemieckie media, dawno nie było w Berlinie takiej akcji. Helikoptery, drony i inny sprzęt – wszyscy szukają tajemniczej istotny, która może zagrażać ludziom. Poszukiwaną istotą jest prawdopodobnie lwica, dlatego do poszukiwań włączono również myśliwych. Informacje na ten temat podało między innymi „Deutsche Welle„.

Niepokojącą wiadomość policja otrzymała od internauty, który najpierw nagrał filmik, na którym widać ruszającą się w krzakach pod osłoną nocy lwicę, a następnie wrzucił materiał do sieci. Jak czytamy z kolei na portalu Radia ZET, lwica została uwieczniona w trakcie zjadania upolowanego dzika.

Nie wiadomo, skąd zwierzę się wzięło w środku stolicy Niemiec, ponieważ żadne instytucje (cyrki, ZOO i schroniska dla bezdomnych zwierząt) nie odnotowały żadnych zaginięć. Policja skomentowała sytuację bardzo krótko: „Nie wiemy, skąd to się wzięło„.

Funkcjonariusze zaapelowali też do wszystkich osób, które przypadkowo natrafiłyby na zwierzę, aby nie panikować, stanąć w miejscu i nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów.

Źródło: dw.com

sanah koncerty 2023 ebilet

Koncerty sanah w 2023 roku. Bilety i miasta. Tu zagra jedna z najpopularniejszych piosenkarek

jak się robi paluszki krabowe

Tak się produkuje paluszki krabowe. Zobacz ten film, a więcej nie weźmiesz ich do ust