w

Wagnerowcy zmierzają w kierunku granicy z Polską. Morawiecki: „Sytuacja staje się jeszcze groźniejsza”

Według szefa rządu „jest to krok w kierunku dalszego ataku hybrydowego na polskie terytorium”. Co planują najemnicy z Grupy Wagnera?

z ostatniej chwili

– Mamy informację, że ponad 100 najemników Grupy Wagnera przesunęło się w kierunku Przesmyku Suwalskiego. Na pewno jest to krok w kierunku dalszego ataku hybrydowego na polskie terytorium – przestrzegł premier Mateusz Morawiecki.

Grodno. Morawiecki ostrzega przed atakiem hybrydowym. Wagnerowcy coraz bliżej granicy

Teraz sytuacja staje się jeszcze groźniejsza. Mamy informację, że ponad 100 najemników Grupy Wagnera przesunęło się w kierunku Przesmyku Suwalskiego niedaleko Grodna na Białorusi – powiedział zaniepokojony premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji w Zakładach Mechanicznych „Bumar Łabędy” S.A. w Gliwicach.

Morawiecki stwierdził, że prowokacje dopiero teraz się zaczną i być może najemnicy będą „przebrani za białoruską straż graniczną i będą pomagali nielegalnym imigrantom przedostać się na terytorium Polski, by zdestabilizować Polskę”.

Zdaniem Morawieckiego trzeba zrobić wszystko, aby tym ludziom nie udało się przeniknąć do Polski. Mogą oni udawać nielegalnych imigrantów. – To stwarza dodatkowe ryzyka – powiedział zaniepokojony szef rządu.

Granica z Białorusią. Najemnicy dążą do „rozchwiania” sytuacji

Te same informacje potwierdził też portal internetowy utworzony przez Siły Operacji Specjalnych Ukrainy. Jak czytamy, około 100 najemników rosyjskiej Grupy Wagnera zbliżyło się do granic z Polską, by organizować prowokacje na granicy naszego kraju oraz na granicy z Litwą.

Zdaniem służby ukraińskich najemnicy otrzymali umundurowanie noszone zwykle przez białoruskich strażników granicznych i mogą teraz udawać, że są funkcjonariuszami państwowymi. Obywateli Polski uspokoić próbuje gen. Mieczysław Bieniek. Jego zdaniem nie mają szans zająć przesmyku suwalskiego.

Źródło: Twitter, Onet

szczur gigant z podlasia

Gigantyczny szczur pod Białymstokiem. To zdjęcie do teraz wywołuje lęk

gdańsk oszustwo żołnierz nato 650 tys. zł

Oszustwo na żołnierza NATO na portalu randkowym. Gdańszczanka straciła 650 tys. zł