w ,

Z OSTATNIEJ CHWILI. Legionella w kolejnym województwie. Pacjent z Lublina trafił do szpitala

Liczba zakażonych osób bakterią Legionella wzrosła do 127. Bakteria pojawiła się też w kolejnym województwie. Do szpitala w Lublinie trafił mężczyzna.

legionella gdzie w polsce
Fot. Freepik

Do 127 wzrosła liczba osób zakażonych Legionellą. W ostatniej dobie przybyło więc 14 kolejnych przypadków. Niestety kolejną niepokojącą informacją jest to, że bakteria wyszła poza woj. podkarpackie i pojawiła się w kolejnym województwie.

Legionella. Gdzie w Polsce chorują? Pierwszy przypadek w województwie lubelskim

Wśród hospitalizowanych jest mieszkaniec województwa lubelskiego, co oznacza, że bakteria pojawiła się w kolejnym województwie. Według informacji PAP zakażony Legionellą mężczyzna przyjęty do szpitala w Lublinie przebywał wcześniej na terenie Podkarpacia.

Służby sanitarne z Lubelskiego rozpoczęły monitoring wszystkich ujęć wody i wody w wodociągach po wystąpieniu zakażeń bakterią legionella w Rzeszowie. Źródłem zakażenia jest najprawdopodobniej skażona woda pochodząca z miejskiego wodociągu w Rzeszowie. Wodociąg w ten weekend ma być dezynfekowany.

Od początku wystąpienia ogniska choroby na Podkarpaciu zakażeniu uległo już 127 pacjentów. Oficjalnie mówi się o 8 osobach, które zmarły z powodu Legionelli, choć pojawiły się w mediach doniesienia o 9 ofierze. Zmarli to na pewno 5 mężczyzn oraz 3 kobiety. Wszyscy mieszkali w Rzeszowie lub na terenie powiatu rzeszowskiego.

Nie żyje znana polska dziennikarka. Odeszła „nagle i zupełnie za wcześnie”. Współpracownicy w szoku

klaudia zielińska wiek partner instagram silniejsza

Kim jest Klaudia Zielińska? Ile ma lat? Wszystko, co wiemy o pięknej wokalistce