w ,

Z OSTATNIEJ CHWILI. Rosjanie zaatakowali. „Nasze wyrzutnie rakiet są dziś wycelowane w polskie cele”

Grupa hakerów skupiona pod nazwą NoName057(16) zaatakowała stronę internetową Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) oraz kilku banków. Dostęp został już przywrócony.

z ostatniej chwili

Grupa rosyjskich hakerów działająca pod nazwą NoName057(16) pochwaliła się na komunikatorze Telegram kilkoma atakami na polskie cele, w tym banki oraz witrynę internetową Giełdy Papierów Wartościowych. Przeprowadzili oni serię ataków DDoS. Jako powód podano rusofobię polskiego rządu.

Hakerzy zaatakowali Polskę. Celem strony internetowe banków i GPW

Hakerzy napisali, że seria ataków DDoS spowodowana jest rusofobią, którą widać w wypowiedziach polskich polityków. Za atakami stoją osoby powiązane bezpośrednio z Kremlem. To hakerzy działający w grupie znanej szerzej jako NoName057(16), o czym donieśli dziennikarze „Rzeczpospolitej„.

– Nasze wyrzutnie rakiet DDoS są dziś wycelowane w polskie cele – napisałli członkowie grupy hakerskiej. W dalszej części wpisu znalazła się lista zaatakowanych instytucji. To Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Bank Pekao, Raiffeisen Bank, Plus Bank, Credit Agricole, BNP Paribas, Santander Bank Polska i kilka innych, w tym usługa Profil Zaufany.

Grupa uderzyła powodując przeciążenia stron internetowych wieloma zapytaniami jednocześnie, co sprawia, że na taką witrynę nie da się przez długi czas wejść.

Jak donoszą dziennikarze „Rzeczpospolitej„, cyberatak został potwierdzony przez ekspertów z firmy Check Point z Izraela. To nie pierwszy atak hakerski ze strony prorosyjskiej grupy NoName057(16). Do ostatniego takiego incydentu doszło w kwietniu 2023 roku. Wtedy celem ataku również była witryna GPW.

emma kok kto to jest

Wzruszający występ 15-latki. Publiczność nie mogła uwierzyć w to, co się dzieje. Polały się łzy

nerki kamica nerkowa produkty dieta

Kładziemy to często na kanapki, a to poważny błąd. Lekarze stawiają sprawę jasno