w

Alert RBC. Z samolotów będą zrzucane szczepionki. Służby apelują do mieszkańców

Osoby z województwa mazowieckiego otrzymali dziś na swoje smartfony Alert RCB. Poinformowano ich, że z pokładów samolotów zrzucane będą szczepionki.

alert rcb szczepionka lisy

Mieszkańcy z terenu woj. mazowieckiego 8 września otrzymali na swoje telefony specjalny Alert RCB. Niebawem z samolotów zrzucane będą szczepionki przeciwko wściekliźnie. Władze apelują do wszystkich, aby nie podnosić ich i nie reagować, gdy się na nie natkniemy na przykład w czasie spaceru.

Alert RCB. Szczepionka na lisy będzie zrzucana z samolotów

Z samolotów będzie zrzucana szczepionka dla lisów przeciw wściekliźnie – poinformowano mieszkańców województwa mazowieckiego. Służby apelują, aby nie podnosić ich z podłoża. Ważne też, aby w najbliższych dniach uważać na swoje psy podczas spacerów. Należy w takim wypadku zachować ostrożność.

W wiadomości SMS poinformowano, aby nie dotykać zrzuconych na ziemię preparatów. Będą one zrzucane w dniach 9-20 września z samolotów. Celem jest masowe zaszczepienie lisów przeciw wściekliźnie. Preparaty mają być też rozkładane ręcznie w ilości około 30 sztuk na jeden kilometr kwadratowy.

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z preparatem? Rozrzucane szczepionki to nic innego jak przynęta zachęcająca lisy do ich spożycia. Ma ona intensywny rybny zapach i przypomina krążek w kolorze zielonym i brązowym.

Wewnątrz krążka znajduje się płynna szczepionka, która po przegryzieniu przez dzikie zwierzę natychmiast trafia do jego organizmu i wytwarza odporność przeciwko chorobie.

Warto pamiętać, że jeśli dotkniemy krążek, lis prawdopodobnie już się do niego nie zbliży wyczuwając zapach człowieka. Kontakt ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi lub weterynarzowi, jeśli nasz pies lub kot będzie miał kontakt z przedmiotem.

darmowe laptopy dla uczniów za darmo

Darmowe laptopy dla uczniów? Tak, ale z zakazami. Tego nie będzie wolno robić ze sprzętem

granatnik m72 dla polski

Sukces WOT na toruńskim poligonie. M72 wystrzeliło po raz pierwszy