w ,

Premier Morawiecki stanowczo do Polaków. „Musimy działać odpowiedzialnie i odważnie…”

Wojna na Ukrainie spowodowała, że nawet życzenia świateczne z ust polityków brzmią niepokojąco. Mateusz Morawiecki powiedział do rodaków kilka gorzkich słów.

morawiecki życzenia wielkanocne
Fot. YouTube / KPRM

Z okazji Wielkanocy premier Mateusz Morawiecki opublikował na swoich mediach społecznościowych nagranie. Złożył wszystkim Polakom życzenia, w których nie brakowało niepokojących słów i stwierdzeń.

Życzenia Morawieckiego na Wielkanoc. „Wierzę, że ta normalność powróci”

Z okazji Wielkanocy premier rządu Mateusz Morawiecki skierował do Polaków kilka słów. Nagranie z życzeniami trwa ponad 4 minuty. Zamiast otuchy i nadziei typowej dla tego okresu, usłyszeliśmy wiele niepokojących stwierdzeń.

To już trzecia Wielkanoc w trudnych i niespokojnych czasach. Najpierw pandemia i globalny kryzys gospodarczy, a teraz – wojna. Niech te święta wielkanocne staną się duchowym źródłem, z którego będziemy czerpać wiarę w lepsze jutro – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zwrócił uwagę, że w ostatnich trzech latach mamy nieustannie trudny czas. Jak nie epidemia, jak nie problemy gospodarcze, to do tego wszystkiego doszła jeszcze wojna.

Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 roku, do normalności. Wierzę, że ta normalność powróci. Wierzę, że wrócą czasy pokoju i bezpiecznego rozwoju, ale by tak się stało musimy działać odpowiedzialnie i odważnie – przyznał szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

„Dalej będziemy robić wszystko, co w naszej mocy”

Morawiecki zapewnił Polaków, że rząd podejmuje wszystkie niezbędne kroki, aby jak najszybciej zaprowadzić na Ukrainie spokój. Jednocześnie ujawnił, że jako szef rządu musi przede wszystkim zajmować się zmniejszaniem wpływu konfliktu zbrojnego na portfele Polaków.

Premier podziękował również Polakom za postawę, jaką wykazali w obliczu kryzysu migracyjnego. Jego zdaniem cały świat patrzy na nasz kraj z ogromnym podziwem i uznaniem

To zasługa milionów Polaków. Całego polskiego społeczeństwa, całego polskiego narodu. Przeżywamy nowy festiwal solidarności. Po raz pierwszy od wielu, wielu lat o Polsce mówi się tak dużo i tak dobrze. I to we wszystkich językach świata – stwierdził z radością Morawiecki.

Niech te Święta Wielkanocne okażą się dla nas niewyczerpalnym źródłem nadziei. Niech staną się duchowym źródłem, z którego będziemy czerpać pokój, miłość, solidarność, wiarę w lepsze jutro. Zobaczmy to lepsze jutro w twarzach naszych najbliższych, rodziny i przyjaciół, z którymi już zaraz usiądziemy do stołu. I najważniejsze – w tych niespokojnych czasach bądźmy po prostu razem. Bądźmy dla siebie dobrzy – powiedział na koniec szef rządu.

Źródło: YouTube / Kancelaria Premiera

pis kaczyński panika sondaż coraz gorsze notowania dobra zmiana ibris

Smutna Wielkanoc prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To daje mu się ostro we znaki

żurek wielkanocny magdy gessler przepis

Wielkanoc. Dodaj do żurku ten jeden składnik. Zupa zrobi furorę i podbije serca gości