w

Nowy szef Sztabu Generalnego ogłasza największe ćwiczenia wojskowe w Europie

Zgodnie z deklaracją mianowanego wczoraj nowego szefa Sztabu Generalnego, nasz kraj zorganizuje największe ćwiczenia wojsk lądowych w Europie.

Wiesław Kukuła opinie generał
Fot. Wikipedia (Robert Suchy); X (Ministerstwo Obrony Narodowej)

Były dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej w latach 2016–2022 i Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, oraz powołany 10 października br. nowy szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ogłosił, że w 2024 roku w naszym kraju zorganizuje ćwiczenia wojskowe, jakich Europa nie widziała.

Ćwiczenia wojskowe Dragon-24. Nowy szef Sztabu Generalnego potwierdza

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pojawił się 11 października na poligonie w Nowej Dębie, gdzie oficjalnie doszło do zatwierdzenia kolejnych umów na dostawy sprzętu dla Wojska Polskiego.

W Wojsku Polskim dzieje się bardzo dobrze, czego dowodem jest to wszystko, co za mną możemy zobaczyć. Jest to nowoczesna broń, która w ciągu ostatnich kilku lat trafiła na wyposażenie Wojska Polskiego – powiedział minister obrony.

Obok niego stał nowo mianowany szef Sztabu Generalnego gen. Wiesław Kukuła, który zaznaczył, że trwa największa w historii Polski modernizacja sił zbrojnych.

Kukuła podjął już pierwsze decyzje. Ogłosił, że w 2024 roku w Polsce zorganizowane zostaną wielkie ćwiczenia wojsk lądowych o nazwie Dragon-24. – Łącznie będzie w nim uczestniczyć ok. 20 tys. żołnierzy: 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego i 5 tys. żołnierzy z wybranych państw NATO, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii – poinformował generał.

Zgodnie z zapowiedzią nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesława Kukuły, będą to największe tego typu ćwiczenia w Europie.

Szef MON Mariusz Błaszczak podczas spotkania z mediami przypomniał, że obecnie mamy już 186 tys. żołnierzy, włączając w to WOT i żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. – Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie chętnie wstępują do Wojska Polskiego. Jestem przekonany, że armia będzie liczyła 300 tys. żołnierzy – powiedział minister.

Minister Błaszczak odniósł się też do wczorajszych wydarzeń związanych z odejściem dwóch najwyższych rangą dowódców. – Szybkie powołanie nowych dowódców Wojska Polskiego to konieczność. Po tym, gdy dwóch generałów zrzuciło mundur, zależało mi aby zachować ciągłość dowodzenia – skomentował.

Źródło: Twitter (X) / MON

edyta górniak instagram

Znana polska piosenkarka przestrzega Polaków. „To już są ostatnie chwile”. Pokazała nagranie

grzechy z których trzeba się spowiadać

Z tych grzechów NIE TRZEBA się spowiadać! Ks. Waldemar ujawnił nową listę