w , ,

Pandora Gate. Youtuber Stuu zatrzymany i doprowadzony na policję. Ujawniono nagranie

Główny „bohater” afery tzw. Pandora Gate miał zostać zatrzymany na terenie miasta Luton w Wielkiej Brytanii. Na Instagramie pokazano nagranie. Sprawę skomentował jego prawnik.

stuu zatrzymany
Fot. Instagram / @konopskyy_

Jak poinformował znany twórca internetowy Sylwester Wardęga, główny „bohater” głośnej afery Pandora Gate o pseudonimie Stuu miał zostać zatrzymany w Wielkiej Brytanii. W polskim internecie pojawiło się jednak na ten temat sporo sprzecznych informacji.

Stuu zatrzymany? Twarz afery Pandora Gate miał zostać oddany w ręce policji

Prawnik Stuarta Stuu Burtona – mecenas Tytus Jabłoński – ujawnił, że jego zdaniem jego klient – znany influencer – został napadnięty. Zaprzecza temu Konopskyy_ w relacji na swoim Instagramie, gdzie – jak twierdzi – youtuber miał zostać złapany przez widzów na terenie Wielkiej Brytanii, a następnie przekazany policji.

Prawnik przekazał swoją wersję wydarzeń dziennikarzom portalu i.pl. Do zdarzenia miało dojść w środę 11 października w godzinach wieczornych. Influencer o pseudonimie Stuu miał zostać pobity w Wielkiej Brytanii – najpierw napadnięty, a następnie kopany po głowie i duszony. Napastnikiem miał być obywatel Polski.

Sylwester Wardęga twierdzi z kolei, że Stuu został jedynie zatrzymany w jednym ze sklepów w Luton. – Nie został pobity, a tylko zatrzymany i przekazany służbom – zapewnił Wardęga. Nie wiadomo, czy brytyjska policja zna sprawę. W trakcie zajścia sprawca wyzywał go od pedofili.

Zdarzenie miało zostać uwiecznione na nagraniu. Mecenas Jabłoński powiedział, że o winie influencera orzeknie sąd, a nie internauci. Jak czytamy na i.pl, poprosił on o „powstrzymanie się od samosądów i wstrzemięźliwość w swoich reakcjach„.

stuu pobity
Fot. Instagram / @konopskyy_

Aresztowanie Stuu? Pandora Gate. O co chodzi?

Konopskyy to internetowy twórca, który wspólnie z Wardęgą ujawnił aferę o nazwie Pandora Gate. Ma ona związek z rzekomą pedofilią wśród znanych internetowych twórców. Pewne informacje na ten temat były już znane wcześniej, ale dopiero teraz afera nabrała rozpędu.

Wardęga opublikował trwający ponad godzinę film, który demaskował i ujawniał kolejne nazwiska youtuberów i influencerów, którzy mieli kontaktować się z nieletnimi fankami.

Przekazaliśmy wszystkie dowody w sprawie Pandora Gate do prokuratury. Teraz już wszystko w rękach odpowiednich służb – czytamy na profilu Konopskiego na Instagramie.

Stuart Burton Stuu był pierwszą osobą ze świata YouTube, który został wspomniany przy okazji głośnej afery. Obecnie mężczyzna ma 31-lat. Urodził się w Londynie i tam też mieszkał. Był bardzo znaną postacią w internecie.

Wiceminister sprawiedliwości: Pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności to kwestia czasu

Sprawa nabiera tempa. Kolejni świadkowie są wzywani w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu – oznajmił wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Piotr Cieplucha.

Cieplucha dodał, że z relacji świadków, którzy złożyli bardzo obszerne zeznania w sprawie Pandora Gate, wyłania się obraz procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów o wyjątkowej skali.

Doszło do przeszukań mieszkań w Warszawie i Szczecinie. Zabezpieczono kilkadziesiąt urządzeń z danymi elektronicznymi, między innymi z treściami komunikatorów społecznych, oraz komputery, laptopy, telefony, twarde dyski i nośniki zewnętrzne – poinformował wiceminister.

Źródło: wprost.pl, i.pl, X, Instagram, TVP

matka noworodek brzuch oświadczyny

Matka zobaczyła to na brzuchu nowo narodzonej córki. Wszystkiemu był winny partner

wybory 2023 sondaż

Tarocistka wskazała, kto wygra wybory. „Za każdym razem karty pokazują mi to samo”