Po ponad ćwierćwieczu pracy w Telewizji Polskiej kolejna gwiazda Telewizji Polskiej żegna się z „Teleexpressem”. Rozstanie doświadczonej prezenterki z mediami publicznymi następuje w momencie, gdy popularny program informacyjny przechodzi gruntowną metamorfozę kadrową.
Kolejna osoba opuszcza gmach przy Woronicza
Informację o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron przekazało biuro prasowe nadawcy publicznego. Dziennikarka, która przez ponad 25 lat była związana z TVP, nie poprowadzi już dynamicznego serwisu informacyjnego emitowanego codziennie o 17:00. Telewizja Polska potwierdza zakończenie współpracy z Beatą Chmielowską-Olech, jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy „Teleexpressu”.
4 stycznia widzowie „Teleexpressu” mogli zaobserwować znaczące zmiany w obsadzie programu. Na antenę powrócił Maciej Orłoś, który z charakterystycznym dla siebie humorem skomentował swoją „krótką, 7,5-letnią przerwę” w prowadzeniu programu.
Do zespołu dołączyli również Aleksandra Kostrzewska oraz Bartosz Cebeńko. Program wzbogacił się także o dawnych współpracowników – Mateusza Trojana, odpowiedzialnego za informacje kulturalne, oraz Krzysztofa Nakoniecznego, który zajmuje się tematyką polityczną i społeczną.
Historia Beaty Chmielowskiej-Olech w TVP rozpoczęła się jeszcze w latach 90., gdy została gospodynią „Teleexpressu Junior”. Program skierowany do młodej widowni okazał się trampoliną do głównego wydania „Teleexpressu”.
Prowadziła „Teleexpress” przez dwie dekady. Beata Chmielowska-Olech żegna się z TVPhttps://t.co/anP7j9hViV
— Wirtualnemedia.pl (@wirtualnemedia) December 19, 2024
Prezenterka szybko zdobyła sympatię widzów swoim profesjonalizmem i naturalnym sposobem prowadzenia programu. Przez kolejne lata stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Chmielowska-Olech jako jedyna utrzymała się w gronie gospodarzy programu w latach 2016-2023, co świadczy o jej wysokich umiejętnościach zawodowych i zdolności do adaptacji w zmieniających się warunkach. Ostatni raz widzowie mogli zobaczyć prezenterkę na antenie w drugiej połowie grudnia 2023 roku, tuż przed wstrzymaniem emisji TVP Info i większości programów informacyjnych.
Niewiadomą pozostają okoliczności rozwiązania umowy z dziennikarką. Biuro prasowe TVP nie wyjaśniło, dlaczego nastąpiło to dopiero rok po odsunięciu jej od prowadzenia programu. Warto przypomnieć, że „Teleexpress” nadal utrzymuje swoją stałą porę emisji o godzinie 17:00 na antenie TVP1 i TVP Info, a zaraz po nim widzowie mogą oglądać „Teleexpress Extra” w TVP Info.