w

Ministerstwo Rozwoju zapowiada zmiany. Pracodawcy mocno się wściekną!

Ministerstwo Rozwoju ma szalony pomysł. Chodzi o bezpłatne urlopy. O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”.

Ministerstwo Rozwoju - Praca

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad niespotykanym rozwiązaniem. Według pomysłu tego resortu pracownik będzie mógł wziąć do pół roku bezpłatnego urlopu na stworzenie własnej firmy!

Rząd miesza w urlopach

O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza” zaznaczając, że prace nad projektem już się rozpoczęły, a koordynuje je minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. „Chodzi o to, aby osobom z potencjałem dać zachętę do realizowania marzeń” – napisało Ministerstwo Rozwoju w odpowiedzi na zapytanie „GW„.

W artykule możemy przeczytać, że w czasie tego urlopu pracownik będzie nadal zatrudniony w danym miejscu pracy. Po tym okresie pracownik będzie mógł wrócić do pracy (jeśli jego pomysł nie wypali), albo odejść, jeśli biznes będzie prosperować. Dzięki temu gospodarka ma być bardziej innowacyjna. Urlop ma się należeć pracownikom w każdej firmie, więc nie będzie sytuacji, w której pracodawca może go odmówić.

Komu ten rządowy projekt z pewnością się nie spodoba? Oczywiście pracodawcom. – Jak pracodawcy usłyszą o tym pomyśle, to się wściekną. To mogą wymyślać tylko politycy, którzy w życiu nie prowadzili własnej działalności gospodarczej – stwierdził na łamach gazety Jeremi Mordasiewicz z Konfederacji Lewiatan.

Ministerstwo Rozwoju – kim jest Jadwiga Emilewicz?

Jadwiga Emilewicz to aktualna Minister Rozwoju. Została powołana na to stanowisko 15 listopada 2019 r. Wcześniej pełniła stanowisko Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a także Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. W ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana do Sejmu jako nr. 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu.

Jest absolwentką Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ otworzyła przewód doktorski. Jest stypendystką Uniwersytetu Oxford oraz programu American Council on Germany, Dräger Foundation, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius. Od 2003 r. związana z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. J. Tischnera w Krakowie.

Stefan W.

„Za dwa lata wyjdę”. Przerażające słowa mordercy Pawła Adamowicza

ubóstwo

Koszmarne dane z GUS. W Polsce rośnie ubóstwo!