w

Ogromny spadek poparcia dla PiS! Sondaż nie pozostawia złudzeń

Poparcie dla rządu Jarosława Kaczyńskiego dramatycznie spadło w porównaniu z sondażami sprzed miesiąca.

sondaż
Fot. YouTube / Jeden z Wielu

Poparcie dla rządu Jarosława Kaczyńskiego dramatycznie spadło w porównaniu z sondażami sprzed miesiąca.

Poparcie dla rządu Zjednoczonej Prawicy spadło z poziomu 41 proc. do 35 proc. Tak wynika z jeszcze ciepłego sondażu przeprowadzonego przez kantar Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24.

Radość nie opuści za to członków Koalicji Obywatelskiej – im wzrosło z 27 do 30 proc. Grono sympatyków opozycji rośnie. W przypadku pozostałych ekip nie odnotowano poważniejszych zmian w notowaniach.

Początek końca PiS?

Dwudniowe badanie telefoniczne przeprowadzono w okresie 29-30 stycznia na reprezentatywnej próbie 1000 osób. Pytani ukończyli 18 rok życia. Pytanie brzmiało: „Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?„. Odpowiedzi udzieliło 626 ankietowanych. Warto zauważyć, że okres badania nie był przypadkowy, bo przypadł na dni tuż po kolejnej awanturze wokół reformy sądownictwa.

POLECAMY:
Andrzej Duda może być szczęśliwy. W tym sondażu nie ma sobie równych

Ekipa Jarosława Kaczyńskiego i Zjednoczonej Prawicy odnotowała największy chyba spadek w ostatnim czasie, bo aż 6 pkt proc. Z kolei największa partia opozycyjna zyskała 3 pkt. proc. w porównaniu do badania tej samej sondażowni z 18 grudnia.

sondaż
Sondaż Kantar Millward Brown dla TVN24 i Faktów TVN, 29-30.01.2020

Notowania Lewicy uplasowały się na poziomie 13 proc. (wzrost o 1 pkt. proc). Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z ugrupowaniem Kukiz’15 nie zanotowało zmian w poparciu, podobnie jak Konfederacja. 2 proc. pytanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi, natomiast aż 6 proc. odmówiło jej udzielenia.

Wiele ostatnio publikowanych sondaży pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego ociera się o szklany sufit. Wygląda na to, że większego poparcia niż 45% nie uzyska, a władza lidera PiS nigdy nie będzie wyglądała tak, jak sobie wymarzył.

Dwa kolejne sondaże prezydenckie

Dziś światło dziennie ujrzały dwa sondaże dotyczące zbliżających się wyborów prezydenckich. Wyniki jednego z nich są zaskakujące. Andrzej Duda mógłby liczyć jedynie na 38,3 proc. poparcia w I turze. Sondaż przeprowadziło Maison & Partners na zlecenie portalu Onet.

POLECAMY:
Andrzej Duda nie wytrzymał. Z ust prezydenta danwo nie padły tak ostre słowa

Z kolei w takim samym badaniu na zlecenie Faktów TVN i TVN24, 44 proc. deklaruje oddanie głosu na Andrzeja Dudę. Czuje on jednak na plecach oddech kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ona w badaniu uzyskała 24-procentowe poparcie. W II turze wygrywa urzędujący prezydent z wynikiem 54 proc., 42 proc. zamierza postawić krzyżyk przy kandydatce opozycji. 4 proc. badanych wciąż nie wie, na kogo odda głos.

Źródło: TVN24, Onet

Zobacz także:

ulica londyn polonia w wielkiej brytanii

Polacy muszą złożyć ważny wniosek. Inaczej mogą zostać deportowani

koronawirus who

Koronawirus zagraża całemu światu! Ogłoszono stan międzynarodowego pogotowia