w ,

OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Martwy człowiek na ulicy. DRAMATYCZNE zdjęcia z ogniska koronawirusa

W centrum zapalnego ogniska koronawirusa znaleziono ciało mężczyzny. Leżał na chodniku w masce ochronnej.

koronawirus ciało
Fot. Twitter / @CalgaryBornBred

W centrum zapalnego ogniska koronawirusa znaleziono ciało mężczyzny. Leżał na chodniku w masce ochronnej.

POLECAMY:
PILNE: Śmiertelny wirus dotarł do Europy. Narasta panika

Zdjęcie wykonał fotoreporter France-Presse przebywający w mieście Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa. Uwiecznił on ponury moment, w którym lokalni urzędnicy w strojach ochronnych zajmują się leżącymi na chodniku zwłokami. Jak widać sytuacja jest bardzo poważna.

Ciało mężczyzny w masce

Nie do końca wiadomo, co było przyczyną zgonu mężczyzny. Możliwe jednak, że wybierał się do lokalnego sklepu, ponieważ leżała przy nim torba na zakupy. Mężczyznę znaleziono lezącego na plecach tuż przed salonem meblowym.

Chwilę potem ciało przykryto kocem, ale nie bardzo było przed kim – ulice Wuhan wyglądają na opustoszałe. Ciało następnie zakryto kartonami z okolicznego sklepu.

Jedna z osób stojących w pobliżu zmarłego powiedziała fotoreporterowi, że mężczyzna ​​zmarł zapewne z powodu wirusa. „To okropne” – powiedział pieszy, po czym odszedł. Zgodnie z relacją reportera, ciało spakowano do żółtej torby i przeniesiono do furgonetki na noszach, następnie personel zaczął dezynfekować ulice. Zespół został również spryskany środkiem dezynfekującym.

Świat reaguje na koronawirusa

Miasto Wuhan to centrum ogniska zapalnego koronawirusa, który, jak się uważa, przeniósł się z dzikich zwierząt na ludzi. Wirus  pochłonął co najmniej 213 istnień ludzkich i zainfekował tysiące ludzi. Aktualne dane mówią o prawie 10 tys. chorych.

koronawirus cialo
Fot. Screenshot / ndtv.com

Wuhan to w tej chwili całkowicie odizolowane miejsce. Reporterzy światowych mediów przebywający w tym niebezpiecznym regionie widzieli długie kolejki w szpitalach, a niektórzy pacjenci twierdzili, że czekają do lekarza wiele dni.

POLECAMY:
TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wyciekło nagranie osoby zarażonej koronawirusem z Chin

Na potencjalne zagrożenie zareagował też Departament Stanu USA, który podniósł stan ostrzegawczy na najwyższy poziom. Wiele dużych linii lotniczych zawiesiło lub ograniczyło loty do Chin, podczas gdy Mongolia i Rosja zamknęły całkiem swoje granice z tym krajem. W czwartek wszystkie połączenia lotnicze z Chinami zawiesiły też Włochy i Izrael.

Szokująca relacja

W serwisie YouTube można z kolei zobaczyć poruszającą relację z Wuhan prawnika i niezależnego reportera. Odwiedził on szpitale i inne miejsca, co zdołał udokumentować. Wykonał zdjęcia martwych ciał m.in. w metrze jak i w samym szpitalu. Nagranie można obejrzeć klikając na poniższe zdjęcie.

koronawirus

Fot. YouTube / Coronavirus Live Archive

31 stycznia potwierdzono dwa przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii. To zaledwie dzień po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan globalnego zagrożenia epidemią.

Źródło: Independent, Dailymail

Zobacz także:

Lee Loechler oświadczyny kino śpiąca królewna

Filmowiec stworzył siebie i swoją dziewczynę w bajce, żeby się oświadczyć

biedronka

„Obcy” w kurczaku z sieci Biedronka? Obrzydliwe zdjęcia