w

WTFWTF OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Niesamowite filmy. 11-milionowe Wuhan opustoszało [MAMY NAGRANIA]

Kwarantanna w Wuhan obowiązuje od 23 stycznia. Powiedzieć, że miasto przestało funkcjonować, to nie powiedzieć nic. Niezwykłe filmy z ogniska koronawirusa.

kwarantanna w wuhan opustoszałe miasto
Fot. YouTube/South China Morning Post

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, chińskie władze 23 stycznia poddały Wuhan kwarantannie. Jeszcze niedawno tętniące życiem 11-milionowe miasto wygląda obecnie na opustoszałe. Kwarantanna w Wuhan to coś zupełnie niespotykanego.

Kwarantanna w Wuhan

Liczba mieszkańców Wuhan liczy ponad 11 milionów. Znajduje się tam jednak wiele fabryk, w których pracują także przyjezdni. Dodatkowo w mieście odbywały się obchody Chińskiego Nowego Roku, co spowodowało napływ przyjezdnych do swoich rodzin. Liczbę osób, która przebywała w Wuhan tuż przed epidemią koronawirusa oszacowano na 14 milionów.

23 stycznia chińskie władze poddały miasto kwarantannie. Oznacza to zakaz jakiegokolwiek ruchu do i z miasta. Nie działają połączenia lotnicze i kolejowe, a na drogach zamontowano blokady.

POLECAMY:
SMUTNE Zmarł lekarz, który ostrzegał przed koronawirusem już w grudniu

Szacuje się, że przed wprowadzeniem zakazu z miasta wyjechało aż 5 milionów osób, a więc w Wuhan przebywa obecnie 9 milionów ludzi. Rzecz jasna zdecydowana większość z nich zgodnie z rządowymi instrukcjami pozostaje w domu.

Nie może więc dziwić, że tuż po wprowadzeniu kwarantanny mieszkańcy rzucili się po środki sanitarne i artykuły spożywcze o długim terminie ważności. Sklepy zostały dosłownie wyczyszczone z takich produktów.

Wuhan wygląda jak miasto duchów

W Internecie można znaleźć coraz więcej filmów pokazujących codzienne życie w zamkniętym mieście. Dosłownie puste wielopasmowe ulice, których melancholię przerywa przejeżdżający co jakiś czas pojazd, którym najczęściej jest karetka.

Od czasu do czasu można spotkać także śmiałków przechadzających się po mieście. Jeśli jednak już ktoś decyduje się na wyjście z domu, zazwyczaj jest wyposażony w maskę i jednorazowe rękawiczki.

Oto jak wygląda kwarantanna w Wuhan. Zobaczcie te filmy. Pierwszy…

 

I drugi…

Koronawirus z Wuhan

Koronawirus pochłonął już 813 istnień ludzkich (811 w Chinach). Na całym świecie potwierdzono już 37 562 przypadków zarażenia, z których 37 198 miało miejsce w Chinach.

źródło: SCMP

Zobacz także:

golden retriever paszport wuhan koronawirus

Pies uniemożliwił właścicielowi podróż do Wuhan. Zjadł mu paszport

rynek pracy pracownik budowlany

Tak dobrze nie było od prawie 30 lat. Niesamowita statystyka dot. Polaków