w

Światowe gwiazdy ominą Chiny. Oczywiście przez koronawirusa

Koronawirus to nie tylko 1100 ofiar w ludziach. Epidemia ma ogromny wpływ na gospodarkę, a w Chinach odwołuje się kolejne ważne wydarzenia.

gp chin odwołane koronawirus

Zaplanowany na 17-19 kwietnia weekend wyścigowy GP Chin w Formule 1 został odwołany. Oczywiście z powodu epidemii Koronawirusa z Wuhan.

To oficjalna decyzja

Po negocjacjach z Federacją Sportów Samochodowych i Motocyklowych Chińskiej Republiki Ludowej (CAMF) i Administracją Sportu w Szanghaju o odroczenie wyścigu poprosił organizator wydarzenia.

POLECAMY:
Koronawirus. Krematoria w Wuhan nie nadążają palić ciał ofiar

Formuła 1 w komunikacie poinformowała, że odwołuje weekend wyścigowy GP Chin w obliczu ciągłych obaw o stan zdrowia ludzi. To kolejny podmiot, który powołał się też na Światową Organizację Zdrowia. Przypomnijmy, że WHO wydała ostrzeżenie przed Koronawirusem jako globalnym zagrożeniem życia i zdrowia ludzi.

W informacji możemy przeczytać także, że F1 i FIA odwołują wydarzenie w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa podróżującym pracownikom zespołów, kierowcom czy w końcu fanom. To przecież dla nich organizuje się wydarzenia sportowe.

Przypomnijmy, że wyścig o GP Chin w 2019 roku oglądał komplet 60 000 widzów. Dodając do tego frekwencję w pozostałe dni weekendu wyścigowego, sięgnęła ona 190 000 kibiców.

Czy wyścig o GP Chin kiedyś się odbędzie?

Na razie nie wiadomo czy wyścig odbędzie się w innym terminie. W komunikacie F1 i FIA poinformowały, że będą ściśle współpracować z zespołami, organizatorem wyścigu, lokalnymi władzami i innymi zaangażowanymi podmiotami. Wszystko po to, aby ustalić alternatywny termin weekendu wyścigowego GP Chin w późniejszym okresie. Oczywiście tylko wtedy, jeśli sytuacja w Chinach wystarczająco się poprawi.

POLECAMY:
TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wyciekło nagranie osoby zarażonej koronawirusem z Chin

„Grand Prix Chin zawsze było bardzo ważną częścią kalendarza F1, a fani tam zawsze są niesamowici”, możemy przeczytać w oświadczeniu. „Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyścigi w Chinach tak szybko, jak to możliwe i życzymy wszystkim w kraju wszystkiego najlepszego w tym trudnym czasie” – dodali włodarze najważniejszej serii wyścigowej na świecie.

Koronawirus z Wuhan

Koronawirus pochłonął już 1 115 istnień ludzkich (1 113 w Chinach). Na całym świecie potwierdzono już 45 175 przypadków zarażenia, z których 44 653 miało miejsce w Chinach.

źródło: F1

Niebywała historia! Milioner chce nazwać stadion… im. Lenina

media publiczne rekompensata

PiS dostało łomot od opozycji! W tle grube miliardy zł