w

KOCHAM TO!KOCHAM TO! HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

Allegro będzie miało rywala. Amerykański gigant wchodzi do Polski

Allegro to absolutny gigant sprzedaży internetowej w Polsce, który w zasadzie… nie ma konkurenta. To się jednak wkrótce zmieni.

amazon sosnowiec
Fot. Amazon

„Gazeta Wyborcza” dowiedziała się, że Amazon planuje wejście do Polski ze swoim e-serwisem. Amerykański gigant ma to zrobić jeszcze w tym roku.

Amazon w Polsce

Amazon w Polsce obecny jest od 2014 roku. Od tego czasu otworzył w naszym kraju siedem Centrów Logistyki – w Poznaniu, Kołbaskowie, Sosnowcu, Pawlikowicach, Okmianach oraz dwa we Wrocławiu. Dodać należy, że w budowie jest kolejne centrum logistyczne – w Gliwicach. Pracę znajdzie tam ponad 1 000 osób.

Posiada także biuro korporacyjne, oddział Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Gigant kierowany przez Jeffa Bezosa wygenerował dotąd w Polsce inwestycje o wartości ponad 14 mld zł i stworzył tu ponad 16 000 stałych miejsc pracy.

Polski serwis

Wyborcza” informuje, że Polacy już za kilka miesięcy będą mogli robić zakupy w serwisie amazon.pl. Obecnie adres ten przekierowuje do polskojęzycznej wersji niemieckiego serwisu. Polska wersja serwisu sprawi, że z miejsca stanie się on konkurentem dla Allegro.

POLECAMY:
Paczkomaty InPostu będą miały wielkiego rywala. Szykuje się ostra walka

Polskie firmy będą mogły więc przenieść swoją działalność właśnie na Amazona. Działalność na niemieckiej, brytyjskiej czy amerykańskiej wersji platformy rodziła bowiem wiele problemów rozliczeniowych. Problemów, które znikną po rozpoczęciu działalności polskiej wersji serwisu.

Wziąć pod uwagę należy oczywiście także kwestie dotyczące samego kupowania w serwisie. Pomimo spolszczenia amazon.de, serwis nadal w opisach wielu produktów używa języka niemieckiego, co z pewnością nie zachęca do zakupów.

Kiedy będziemy mogli skorzystać z polskiego serwisu Amazona?

Nieznany jest termin startu serwisu, ale według informacji dziennika ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Jak się nieoficjalnie dowiedziała „Wyborcza”, gigant e-commerce prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy na temat współpracy z Pocztą Polską. Operator przeszedł już przez testy jakościowe amerykańskiej spółki.

Jeśli porozumienie dojdzie do skutku, Poczta zajmowałaby się przesyłkami z polskiej wersji Amazon.com w Polsce i na Ukrainie. Ostateczne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć w kwietniu.

Amazon podobnie jak Poczta Polska nie chce komentować sprawy.

źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz także:

szczeniak

SMUTNE Szczeniak skatowany na ulicy. Jest areszt dla oprawcy

biedronka kasza jaglana

Biedronka apeluje o pilny zwrot popularnego produktu! Co się stało?