w

Donald Tusk ogłasza wsparcie w wyborach prezydenckich. Na kogo postawił?

donald tusk kidawa błońska wybory poparł
Fot. Twitter / @donaldtusk

Donald Tusk ogłosił, na kogo postawi w wyborach i komu zamierza pomóc w walce o fotel prezydenta Polski. To ciekawe, ponieważ niektórzy myśleli, że w ogóle nie będzie ingerował w wybory.

Tusk melduje gotowość bojową

Były premier i szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powrócił. Dziś zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Twitterze swoje nowe zdjęcie z osobą ubiegającą się o fotel prezydenta Polski. Kogo wsparł były premier i Przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej?

O tym, że to najprawdopodobniej najważniejsze wybory prezydenckie od lat wie chyba każdy z nas. To ich wynik zadecyduje o tym, czy program i reformy Prawa i Sprawiedliwości będą kontynuowane, czy zastopowane. Być może rozwiąże się parlament i będą przedterminowe wybory? Wszystko jest możliwe.

Kandydaci rozpoczęli już kampanię wyborczą i kontynuują swój objazd po kraju i spotkania z mieszkańcami. Nieoczekiwanie jedna z osób dostała potężne wsparcie od Donalda Tuska. Prawdopodobnie jednak osoba ta się tego spodziewała i było to tylko kwestią czasu. Nie wiemy jednak w tej chwili, jak owo wsparcie będzie wyglądało.

Donald Tusk stawia na Kidawę-Błońską

Wsparcie byłego premiera otrzymała Małgorzata Kidawa–Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową! – napisał na swoim Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej. Wybory prezydenckie odbędą się już 10 maja i wszystko wskazuje na to, że na pierwszej turze się nie skończy.


Donald Tusk do swojej deklaracji dołączył nowe, wspólne zdjęcie z kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.. Tylko w pierwszych 15 minutach od publikacji tweeta zyskał on ponad tysiąc polubień (o godz. 15:30 miał ich już 4,5 tysiąca).

Sondaże wskazują na drugą turę

Według większości sondaży do drugiej tury wyborów Kidawa–Błońska wejdzie wraz z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Wiele badań pokazuje też, że prezydent może wygrać o włos. Jedno jest pewne – w tych wyborach każdy głos z obu stron sporu politycznego się liczy i może przechylić szalę.

Źródło: natemat.pl, Twitter

sondaż ibris duda kidawa hołownia obiad onet

Którego kandydata na prezydenta zaprosilibyśmy na obiad? Sondaż IBRiS

koronawirus mapa objawy leczenie

Czym jest koronawirus? Jak leczyć koronawirusa? Jakie są objawy? Aktualna mapa zachorowań