w ,

Koronawirus w Polsce – są cztery nowe przypadki infekcji!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, ze pojawiły się w Polsce cztery kolejne przypadki zarażenia koronawirusem.

koronawirus w polsce 4 nowe przypadki
Fot. TVP Info / screenshot

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się. Łukasz Szumowski zwołał w trybie pilnym konferencję prasową, aby przekazać nowe informacje na temat sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w naszym kraju. Mamy cztery kolejne przypadki zarażenia koronawirusem.

4 nowe przypadki – koronawirus w Polsce

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej w budynku Ministerstwa Zdrowia, że są cztery kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w naszym kraju. Oczywiście w tej chwili wiemy tyle, że jeden z tych pacjentów podróżował z Niemiec autokarem razem z mężczyzną, który był pierwszym potwierdzonym przypadkiem.

W sumie mamy pięciu pacjentów. Żaden nie jest w stanie zagrożenia życia – podkreślił szef resortu zdrowia. Osoby zarażone to osoby młode i w średnim wieku. Dwie osoby są ze Szczecina i wróciły z Włoch, a jedna osoba jest z Wrocławia – powiedział minister Łukasz Szumowski.

Minister nie pozostawia złudzeń. W Polsce pojawią się kolejne przypadki i co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Przede wszystkim liczy się to, że są one szybko wyłapywane.

Koronawirus w Polsce – pierwszy przypadek ogłoszono 4 marca

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono w środę 4 marca. To 66-latek, który aktualnie czuje się dobrze i przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Wrócił z Niemiec, gdzie poprzednio odnotowano bardzo wiele przypadków zachorowań. Pozostałe setki osób przebadanych do tej pory nie wykazały obecności wirusa.

Bezsprzecznie panika narasta. Dziś około godz. 12 jeden z pasażerów pociągu Express InterCity 8300 z Kołobrzegu do Krakowa Głównego wykręcił alarmowy numer 112. Jego zdaniem w jednym z wagonów było dwóch Azjatów, którzy wykazywali objawy choroby. W wyniku tego pociąg zatrzymano, na miejsce pojawiły się też odpowiednie służby.

Koronawirus w Polsce – pierwszy przypadek ogłoszono 4 marca

Na całym świecie eksperci potwierdzili już ponad 100 tys. zakażeń koronawirusem. Poniżej zamieszczamy aktualną mapę przedstawiającą stan na godz. 17:40. Cenny uwagi jest fakt, że prawie 56 tys. osób zostało już wyleczonych. Przede wszystkim jednak ważnym aspektem jest, że zmarło tylko 3,4 tys. zakażonych.

koronawirus w polsce cztery nowe przypadki

Źródło: WP.pl, TVP Info

Zobacz także:

karol dziuba

Karol Dziuba – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

filip gurłacz

Filip Gurłacz – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?