w ,

Papież Franciszek ostrzega. „Grozi nam groźniejszy wirus…”

Papież Franciszek zabrał głos w kontekście szalejącej epidemii koronawirusa. Zadziwiające słowa padły podczas niedzielnej homilii.

papież franciszek koronawirus przepowiednie watykan kościół epidemia
Fot. Flickr / jfxgillis

Papież Franciszek zabrał głos w kontekście szalejącej epidemii koronawirusa. Zadziwiające słowa padły podczas niedzielnej homilii.

Papież Franciszek – ostrzeżenie

Istnieje ryzyko, że dotknie nas jeszcze gorszy wirus – powiedział papież Franciszek w niedzielnej homilii, wygłoszonej podczas mszy św. w kościele S. Spirito in Sassia.

POLECAMY:
Koronawirus w Europie, papież Franciszek znika. Niepokojące doniesienia z Watykanu

W to święto Bożego Miłosierdzia najpiękniejsza wieść przychodzi przez ucznia, który przybył najpóźniej. Brakowało tylko jego, Tomasza. Ale Pan na niego czekał. Miłosierdzie nie porzuca tych, którzy zostali w tyle – mówił papież, nawiązując do ewangelicznej historii spotkania zmartwychwstałego Jezusa ze św. Tomaszem.

burbonik google news

Zdaniem Franciszka, że szalejąca na całym świecie epidemia koronawirusa pokazała, że nie ważne kim jesteśmy i co mamy. Problem dotyczy nasz wszystkich bez wyjątków.

„Grozi nam groźniejszy wirus. Wirus obojętnego egoizmu”

Wszyscy jesteśmy ułomni, wszyscy równi, wszyscy cenni. To, co się dzieje, wstrząsa nami wszystkimi: nadszedł czas, aby usunąć nierówności, uzdrowić niesprawiedliwość, która podważa u podstaw zdrowie całej ludzkości  – powiedział Ojciec Święty podczas homilii.

POLECAMY:
Koronawirus. Papież Franciszek z ważnym apelem

Papież Franciszek zachęcał też, byśmy brali przykład z pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej, którą opisano szczegółowo w Księdze Dziejów Apostolskich. „Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby”.

Powolne i żmudne stawanie na nogi

Teraz, gdy myślimy o powolnym i żmudnym wychodzeniu z pandemii, wkrada się właśnie to niebezpieczeństwo: zapominanie o tych, którzy pozostali w tyle. Istnieje ryzyko, że dotknie nas jeszcze gorszy wirus, wirus obojętnego egoizmu. Przekazuje się on wychodząc z idei, że życie się poprawia, jeśli jest lepsze dla mnie, że wszystko będzie dobrze, jeśli mnie będzie dobrze. Zaczynamy od tego, a dochodzimy do selekcjonowania ludzi, odrzucania biednych, składania w ofierze na ołtarzu postępu tych, którzy zostają z tyłu – zwrócił uwagę Franciszek.

POLECAMY:
Papież Benedykt XVI obchodzi dziś 93. urodziny. Jak je spędza?

Dzisiaj bezbronna i rozbrajająca miłość Jezusa wskrzesza serce ucznia. My również przyjmijmy miłosierdzie, zbawienie świata. I bądźmy miłosierni dla tych, którzy są słabsi: tylko w ten sposób odbudujemy nowy świat – zaapelował Franciszek.

Źródło: Watykan, rp.pl

Zobacz także:

koronawirus fitness kluby upadek bankructwo epidemia obostrzenia

Koronawirus niszczy branżę fitness. Prawie pół miliarda straty

tarcza antykryzysowa pomoc dla firm ceidg upadek bankructwo koronawirus zasady

Tarcza antykryzysowa nie działa? Firmy lawinowo zawieszają działalność