w ,

WTFWTF OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Koronawirus w Europie, papież Franciszek znika. Niepokojące doniesienia z Watykanu

Szokujące wieści napływają z Watykanu. Papież Franciszek odwołał wszystkie swoje spotkania z powodu stanu zdrowia.

papież franciszek chory koronawirus
Fot. YouTube / Telegraph, NY Times (screenshot)

Koronawirus rozprzestrzenia się po całej Europie. Oczy wszystkich skierowane są głównie na Włochy, gdzie chorych jest najwięcej. Szokujące wieści napływają z Watykanu. Papież Franciszek odwołał wszystkie swoje spotkania z powodu stanu zdrowia.

Koronawirus u bram, Papież odwołuje spotkania i znika

Z Watykanu dochodzą do nas niepokojące informacje na temat stanu zdrowia papieża Franciszka. Według osób z jego bliskiego otoczenia jest „lekko niedysponowany”, ale nie wiemy, jak w rzeczywistości jest.

Jedno jest pewne – Franciszek ma katar i kaszel. Jeszcze w środę widziano go podczas audiencji generalnej, gdy witał się z pielgrzymami. Wczoraj nie wziął jednak udziału w liturgii pokutnej, a dziś Watykan anulował wszystkie audiencje.

Papież Franciszek odwołał zapowiedziane na piątek oficjalne audiencje – ogłosił rzecznik Watykanu. Z kolei Matteo Bruni (Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej) zamieścił komunikat dla dziennikarzy, w którym poinformował media, że rano Franciszek odprawił mszę. Audiencje jednak zostały odwołane.

Dziś jest już drugi dzień, gdy ta „lekka niedyspozycja” głowy kościoła demoluje mu plany. Franciszek nie pojawił się również w bazylice świętego Jana na Lateranie. Zgodnie z wiadomościami płynącymi z prasowego biura Watykanu, Franciszek „wolał pozostać w pobliżu watykańskiego Domu świętej Marty”, gdzie mieszka. Te wieści wszystkich niepokoją.

Zakaz używania święconej wody

Koronawirus stanowi coraz większe zagrożenie w Europie, co widać po skali infekcji ogarniającej kolejne kraje. We Włoszech mamy do czynienia jednak ze sporym ogniskiem tej epidemii. Ze względu na liczbę pielgrzymów jak i fakt, że wirus roznosi się drogą kropelkową, postanowiono tam podjąć drastyczne kroki prewencyjne nawet w kościołach. W niektórych z nich usuwa się do odwołania wodę święconą w celu ograniczenia ryzyka zarażenia.

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. Od tamtej pory mamy już prawie 84 tys. chorych na całym świecie. 2,9 tys. osób zmarło. Chorzy doznają najczęściej niezwykle wysokiej gorączki, ciężkiego kaszel i bardzo ciężkich objawów w górnych drogach oddechowych.

Źródło: Fakt, Radio Zet, Telegraph, New York Post

Zobacz także:

umieralność w polsce gus alarmujące dane dzietność

Umieralność w Polsce rośnie. Coraz więcej zgonów, coraz mniej dzieci

80 psów czerwonak poznań wielkopolskie akcja

Uratowano 80 psów! Przetrzymywano je w skandalicznych warunkach