w ,

WTFWTF OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Koronawirus w Europie, papież Franciszek znika. Niepokojące doniesienia z Watykanu

Szokujące wieści napływają z Watykanu. Papież Franciszek odwołał wszystkie swoje spotkania z powodu stanu zdrowia.

papież franciszek chory koronawirus
Fot. YouTube / Telegraph, NY Times (screenshot)

Koronawirus rozprzestrzenia się po całej Europie. Oczy wszystkich skierowane są głównie na Włochy, gdzie chorych jest najwięcej. Szokujące wieści napływają z Watykanu. Papież Franciszek odwołał wszystkie swoje spotkania z powodu stanu zdrowia.

Koronawirus u bram, Papież odwołuje spotkania i znika

Z Watykanu dochodzą do nas niepokojące informacje na temat stanu zdrowia papieża Franciszka. Według osób z jego bliskiego otoczenia jest „lekko niedysponowany”, ale nie wiemy, jak w rzeczywistości jest.

POLECAMY:
Chiny ukrywają liczbę ofiar koronawirusa? SZOKUJĄCE NAGRANIE

Jedno jest pewne – Franciszek ma katar i kaszel. Jeszcze w środę widziano go podczas audiencji generalnej, gdy witał się z pielgrzymami. Wczoraj nie wziął jednak udziału w liturgii pokutnej, a dziś Watykan anulował wszystkie audiencje.

Papież Franciszek odwołał zapowiedziane na piątek oficjalne audiencje – ogłosił rzecznik Watykanu. Z kolei Matteo Bruni (Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej) zamieścił komunikat dla dziennikarzy, w którym poinformował media, że rano Franciszek odprawił mszę. Audiencje jednak zostały odwołane.

POLECAMY:
DRASTYCZNE. Podejrzani o koronawirusa wyciągani siłą z domów

Dziś jest już drugi dzień, gdy ta „lekka niedyspozycja” głowy kościoła demoluje mu plany. Franciszek nie pojawił się również w bazylice świętego Jana na Lateranie. Zgodnie z wiadomościami płynącymi z prasowego biura Watykanu, Franciszek „wolał pozostać w pobliżu watykańskiego Domu świętej Marty”, gdzie mieszka. Te wieści wszystkich niepokoją.

Zakaz używania święconej wody

Koronawirus stanowi coraz większe zagrożenie w Europie, co widać po skali infekcji ogarniającej kolejne kraje. We Włoszech mamy do czynienia jednak ze sporym ogniskiem tej epidemii. Ze względu na liczbę pielgrzymów jak i fakt, że wirus roznosi się drogą kropelkową, postanowiono tam podjąć drastyczne kroki prewencyjne nawet w kościołach. W niektórych z nich usuwa się do odwołania wodę święconą w celu ograniczenia ryzyka zarażenia.

POLECAMY:
Czym jest koronawirus? Jak leczyć koronawirusa? Jakie są objawy? Aktualna mapa zachorowań

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. Od tamtej pory mamy już prawie 84 tys. chorych na całym świecie. 2,9 tys. osób zmarło. Chorzy doznają najczęściej niezwykle wysokiej gorączki, ciężkiego kaszel i bardzo ciężkich objawów w górnych drogach oddechowych.

Źródło: Fakt, Radio Zet, Telegraph, New York Post

Zobacz także:

umieralność w polsce gus alarmujące dane dzietność

Umieralność w Polsce rośnie. Coraz więcej zgonów, coraz mniej dzieci

80 psów czerwonak poznań wielkopolskie akcja

Uratowano 80 psów! Przetrzymywano je w skandalicznych warunkach