w

15-latek uczy SENIORÓW karate. Wyniki są PRZEZABAWNE

Karate dla seniorów brzmi jak kompletna abstrakcja, ale ten 15-latek pokazał, że można z tego zrobić plan na życie. Dla niego i kursantów.

karate dla seniorów
Fot. Golden Age Karate

Ten młody nauczyciel karate ma nadzieję, że jego kanał na YouTube jest bardziej zaraźliwy niż obecna pandemia – ponieważ chce utrzymać aktywność seniorów, nawet jeśli utknęli w domach opieki społecznej.

Karate dla seniorów

Jeffrey Wall właśnie skończył 15 lat, ale jest założycielem Golden Age Karate, programu pomocowego, który rozpoczął w październiku ubiegłego roku, by uczyć seniorów w domu opieki w Friendship Village w rodzinnym mieście Dayton w Ohio.

Wall rozpoczął naukę karate w wieku sześciu lat, a zaledwie cztery lata później został wprowadzony do Amerykańskiej Galerii Sztuk Walki. Zasługiwał na czarny pas w wieku 13 lat i – podobnie jak w osobistej podróży – jego poświęcenie seniorom zasługuje na uznanie.

POLECAMY:
Biedronka wesprze finansowo seniorów. Do 150 zł co miesiąc

Wiedziałem, że będą bardzo rozczarowani”, powiedział Wall o seniorach w dobie kwarantanny, kiedy to nie mogą wychodzić z domów.

Znalazł jednak inny sposób na karate dla seniorów

Dlatego założył kanał YouTube, aby pomóc im w kontynuowaniu lekcji. Teraz młodsi uczniowie też biorą udział w zajęciach – a miłość, którą okazywał swoim seniorom, rozprzestrzenia się na innych.

Co ciekawe, wielu obserwujących Walla na Instagramie wykonuje ozdoby i wyroby rzemieślnicze, aby pomóc w dekoracji ścian domu opieki społecznej, kiedy tylko będzie można ich odwiedzić.

POLECAMY:
Tarcza Antykryzysowa kosztem emerytów i rencistów? Seniorzy stracą najwięcej

Przed rozpoczęciem pandemii każda godzinna lekcja przyciągała od 5 do 10 mieszkańców domu opieki społecznej. 15-latek zapewnia, że nie przychodzili oni tylko po to, aby popatrzeć.

To naprawdę niesamowita historia

Wall na początku organizował tylko pokazy, aby jego seniorzy wiedzieli, czego się spodziewać. Jego pierwszym przykładem było pokazanie, jak robi pompki na kostkach – dobry sposób na odciążenie nadgarstków. Nagle zobaczył na podłodze uczniów w wieku 90 lat i starszych, którzy robili pompki obok niego.

Moja mama i ja próbowaliśmy ich odciągnąć od tego pomysłu, ale chcieli go kontynuować”, powiedział Good News Network. „Jedna 95-letnia kursantka wykonała 10 pompek w swoim ładnym swetrze i perłach i świetnie się spisała! Śmiejemy się z tego na każdej lekcji.

POLECAMY:
Rząd sypnie seniorom dużo więcej, niż planował. Będą zadowoleni?

Wall ma również osobistą klientkę, który ma 90 lat i przypomina mu własną babcię. Jej miękki głos i delikatna natura nie mogą ukryć jej entuzjazmu. Przed kwarantanną nigdy nie powstrzymywała się, rzucając ciosy w tarczę celowniczą, szczególnie gdy Wall zachęcał ją do uwolnienia złości. Ale pod koniec lekcji zawsze pytała: „To nie jest takie trudne, prawda?

To nigdy nie było takie trudne”, powiedział Wall GNN, „ale zawsze mówiłem jej:„ tylko trochę, a ona się śmiała”.

Przed zakończeniem zajęć miała sześć miesięcy doskonałej frekwencji. Wall planował wypromować ją do żółtego pasa.

Karate dla seniorów na YouTube pokazuje ich entuzjazm

Filmy na YouTube pokazują entuzjazm kursantów Walla podczas każdej sesji. Na poniższym filmie jedna siwowłosa dama rzuciła serię siedzących kopnięć tak mocno, że żartobliwie przypomniał jej, aby nie złamała celu.

 

Rosnąca popularność Walla doprowadziła do wniosków domy opieki spoza Dayton. Jego  pragnienie polega na pozostaniu w obecnej społeczności. Jednak po zniesieniu zasad związanych z koronawirusem jest skłonny rozważyć rozszerzenie kursów.

Mam nadzieję, że mogę pomóc w różnych miastach”, powiedział Wall, „i ostatecznie w krajach”.

źródło: Good News Network

koronawirus zwiększył sprzedaż internetową

Koronawirus jak Boże Narodzenie? Niektórzy zarabiają krocie

rejestracja samochodów on-line

Możliwa rewolucja. Dowód rejestracyjny i tablice dostaniemy od kuriera?