w ,

Koronawirus w Polsce. Tego rząd PiS się chyba nie spodziewał

Koronawirus w Polsce jest faktem i jeszcze długo sobie z nim nie poradzimy. Rząd teoretycznie robi co może, by opanować sytuację, ale czy skutecznie?

koronawirus w polsce sondaż cbos morawiecki rząd pis
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

Koronawirus w Polsce jest faktem i jeszcze długo sobie z nim nie poradzimy. Rząd teoretycznie robi co może, by opanować sytuację, ale czy skutecznie? Nowe informacje na ten temat powinny zmartwić władze.

Koronawirus w Polsce. Polacy nie są zadowoleni z rządu?

Aż 46 proc. Polaków, czyli prawie połowa, negatywnie oceniła działania rządu Prawa i Sprawiedliwości w walce z epidemią koronawirusa. Niemalże drugie tyle badanych (44 proc.) oceniło walkę z koronawirusem pozytywnie. Takie oto wieści płyną z najnowszego internetowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

POLECAMY:
Andrzej Duda z dużym spadkiem poparcia. To się wyborcom nie spodoba

To nie koniec złych informacji dla rządzących naszym krajem. 3 na 4 pytanych przez instytut Polaków uznało zaangażowanie rządu w walkę z koronawirusem za niewystarczające. 21 proc. uznało z kolei za wystarczającą pomoc finansową rządu PiS dla przedsiębiorstw i pracowników (tzw. tarcza antykryzysowa)

Gospodarka i tarcza antykryzysowa

Kolejne złe wieści dla rządu Mateusza Morawieckiego płyną jeśli chodzi o gospodarkę Polski. 2 na 3 Polaków pytanych przez CBOS (64 proc.) ma na ten temat mocno negatywną opinię. Ośrodek badawczy w komentarzu do najnowszego badania zaznaczył, że ocena działań rządu różni się w dwóch obszarach.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski niemal pewny: „PiS będzie rządzić tylko pół kadencji”

Zdaniem analityków skuteczność podjętych przez rządzących działań w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa jest oceniana przez rodaków bardzo różnie. Wprowadzone na mocy specustawy restrykcje i obostrzenia uznawane są przez obywateli najczęściej za adekwatne do aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Koronawirus w Polsce dobija jednak gospodarkę i firmy. Spory niepokój budzi w pytanych przez CBOS stan gospodarki i finansów państwa. Brakuje też perspektyw na poprawę sytuacji w tej materii.

Opozycja parlamentarna nie wierzy rządowi PiS

Sympatycy opozycyjnych partii i polityków, a w szczególności Koalicji Obywatelskiej, Konfederacji i ugrupowań lewicowych, w zasadzie nie mają żadnego zaufania do rządzącej ekipy.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski: „5 dni przed wyborami... widzę dużo wojska, Jezus Maria!"

Badanie CBOS przeprowadził wspólnie z agencją badawczą IQS w okresie od 23 do 27 kwietnia br. przy pomocy wywiadu internetowego (Computer-Assisted Web Interview – CAWI) na grupie 1000 reprezentatywnych respondentów.

Źródło: CBOS

Zobacz także:

debata prezydencka 2020 kidawa duda tanajno kosiniak bosak

Debata prezydencka 2020. Kolejny festiwal obietnic i sloganów? Kto wygrał debatę ?

koronawirus zwiększył sprzedaż internetową

Koronawirus jak Boże Narodzenie? Niektórzy zarabiają krocie