w

OMGOMG WTFWTF

Autobus spadł z wiaduktu i złamał się w pół. ZOBACZ NAGRANIE

Autobus spadł z wiaduktu. Do tego niezwykle groźnego wypadku doszło dziś w Warszawie. Rannych naliczono ponad 20 osób, jest też jedna ofiara śmiertelna.

autobus spadł z wiaduktu warszawa grota roweckiego wypadek autobus warszawa
Fot. YouTube / naTemat.pl

Autobus spadł z wiaduktu. Do tego niezwykle groźnego wypadku doszło dziś w Warszawie. Rannych naliczono ponad 20 osób, jest też jedna ofiara śmiertelna – kobieta w wieku ok. 70 lat. W stanie ciężkim jest 6 osób.

Autobus spadł z wiaduktu. Most Grota Roweckiego Warszawa

Wypadek autobusu w Warszawie miał miejsce na wiadukcie, pojazd spadł z trasy S8 prosto na Wisłostradę. Służby potwierdziły oficjalnie informacje i plotki o jednej osobie, która poniosła śmierć na miejscu. Naliczono też około 20 rannych pasażerów z wielonarządowymi obrażeniami.

Autobus długo wisiał na wiadukcie. Wiadomo już, że pojazd to przegubowiec należący do Zarządu Transportu Miejskiego. Informacje na ten temat jako pierwsza przekazała stacja TVN Warszawa.

POLECAMY:
Jackowski przerażony wizją dotyczącą Warszawy. Obostrzenia w Polsce! "Strach, lęk, obawa"

Kandydaci w wyborach prezydenckich natychmiast po zdarzeniu zareagowali na wypadek autobusu w Warszawie. Prezydent Andrzej Duda zrobił to za pośrednictwem Twittera. Poinformował obywateli, że poszkodowani są bezpieczni i niezbędna pomoc do nich już trafiła.

Autobus był na gaz, dlatego w ramach akcji służb należało go wypompować przed podniesieniem wraku pojazdu.

Wypadek na moście Grota. Kandydaci w wyborach komentują

Była to dla prezydenta tez okazja do złożenia podziękowań w kierunku służb ratunkowych. Pozostali kandydaci, Szymon Hołownia oraz Robert Biedroń, złożyli też kondolencje rodzinom ofiary tragicznego wypadku na moście Grota-Roweckiego.

Autobus Warszawa wypadek ZOBACZ NAGRANIE

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podał też do opinii publicznej przyczynę tego tragicznego zdarzenia. Miało nią być zasłabnięcie kierowcy. Wyjaśnianie sprawy jest jednak w toku, policja apeluje do wszystkich świadków o zgłoszenie się w tej sprawie lub dostarczenie nagrań, które dokumentują wypadek autobusu.

Autobus Warszawa. Kierowca żyje, miał 39 stopni gorączki

Autobus jechał prosto w kierunku barierek, przebił je, po czym przełamał się na dwie części. Tak następnie wisiał na wiadukcie. Przednia część pojazdu z pasażerami w środku spadła z wysokości 5 metrów. Mężczyzna prowadzący pojazd miał 39 stopni gorączki.

Lekarze stwierdzili u niego złamanie, jego życie nie jest zagrożone. Podczas pierwszego przesłuchania powiedział policjantom, że momentu wypadku w ogóle nie pamięta. Został formalnie zatrzymany, w szpitalu pilnują go policjanci.

Podobne wypadki miały już miejsce w stolicy. W lutym 2018 roku autobus miejski 739 spadł z wiaduktu przy ulicy Puławskiej. Odnotowano wtedy 36 rannych osób i ani jednej śmiertelnej. Mimo takich zdarzeń komunikacja miejska i tak jest bardzo bezpieczną formą transportu.

Zgodnie z doniesieniami Radia ZET, kierowca autobusu 186 z czwartkowego wypadku w Warszawie był pod wpływem amfetaminy. Znaleziono przy nim woreczek z tym narkotykiem – nieoficjalnie dowiedział się o tym reporter stacji.

Źródło: RMF24, Radio ZET

Zobacz także:

golas na wiecu kosiniak biala podlaska

Golas zakłócił wiec Kosiniaka. Chciał rozbawić sztywnych członków PSL

biedronka niedziela handlowa weekend promocje voicher pół ceny

Biedronka robi promocję jak nigdy. Zakupy tańsze o połowę