w ,

Podatek od deszczu w górę? Rząd chce drastycznej podwyżki

Podatek od deszczu ma zostać mocno podniesiony. Rząd zamierza zwiększyć stawkę aż do poziomu 1350 zł rocznie.

podatek deszcz deszczówka 1350

Podatek od deszczu ma zostać mocno podniesiony. Rząd zamierza zwiększyć stawkę aż do poziomu 1350 zł rocznie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na walkę z suszą. Kto zapłaci więcej, a kto ma szansę na obniżenie opłaty?

Podatek od deszczu – drastyczna podwyżka

Danina miałaby być naliczana od zabudowanej powierzchni. Będzie to dotyczyło również wybrukowanych podjazdów przed domem. Eksperci ostrzegają jednak, że jeśli opłata zostanie podniesiona aż tak drastycznie, to rząd spotka się z ogromnym buntem społecznym.

POLECAMY:
Opłata reprograficzna. Rząd znów chce wyciągnąć od nas pieniądze

Projekt ustawy jest już jednak na etapie konsultacji. Widać go na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Dokument przygotowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Nowe przepisy wprost mówią o znacznym powiększeniu stawek opłat od deszczówki.

Walka z suszą jest potrzebna, ale podatek nic nie da

Dzięki nowej ustawie większymi opłatami będzie objęte 20 razy więcej nieruchomości niż w tej chwili. Jedno gospodarstwo domowe po nowemu zapłaci nawet 1350 zł rocznie. Jak twierdza specjaliści, samo podniesienie opłaty od powierzchni zabudowanej jest dobrym pomysłem, bo będzie hamowało przed zakusami betonowania wszystkiego. Zjawisko to nazywa się powszechnie betonozą.

Żeby walczyć z suszą, która jest rzeczywiście problemem, potrzeba zupełnie innych rozwiązań. Sam podatek nie wystarczy i najpewniej skończy się na tym, że zasili budżet państwa. Potem zostanie to przeznaczone na nagrody i premie.

Nowy podatek od deszczu. Kto go zapłaci?

Opłatę będzie naliczać się za działki od 600 metrów kwadratowych z 50% powierzchnią zabudowaną (w to wliczane będą utwardzone podwórka). Obecnie podatek od deszczu płacą jedynie właściciele nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m kw.

Wysokość podatku od deszczu wyniesie sporo więcej, bo mowa o 1350 zł rocznie na jedno gospodarstwo domowe. Więcej zapłaci również osoba, która nie ma na swojej działce urządzeń do magazynowania wody. Dlatego jedyną szansą na zmniejszenie opłaty jest własny zbiornik na deszczówkę. Zmiany w podatku od deszczu mają wejść w życie dopiero 1 stycznia 2022 roku.

Źródło: Money.pl, Rządowe Centrum Legislacji

małgorzata rozenek bez makijażu henio dziecko instagram

Małgorzata Rozenek pokazała się bez makijażu. Pierwsze tak odważne zdjęcie

mateusz morawiecki lgbt gospodarka gender ideologia tychy żelazna logika

Mateusz Morawiecki ostro do dziennikarzy: „Nie ma na to naszej zgody!”