w

Ulepszone coupé. Oto Lexus RC po zmianach, ale czy na lepsze?

Przed Wami nowy Lexuc RC. Marka kontynuuje strategię ciągłego ulepszania swoich aut. Tym razem tosztywniejsze nadwozie, mniejsza masa i dopracowany napęd.

lexus rc coupe 2020 cena dane techniczne opinie spalanie olx

Przed Wami nowy Lexus RC. Marka kontynuuje strategię ciągłego ulepszania swoich aut. Japońska marka pokazała już m.in. udoskonalone coupé LC oraz dopracowany model ES. Teraz zmiany dotknęły coupé RC, a doświadczyć ich mogą klienci w ojczyźnie Lexusa.

Sztywniejsze nadwozie, mniejsza masa i dopracowany napęd

Najnowszy Lexus RC otrzymał sztywniejsze nadwozie, a to dzięki zastosowaniu nowych spawów punktowych w jego konstrukcji. Japońscy inżynierowie zmniejszyli również masę nieresorowaną auta, w czym pomogło użycie stali o wysokiej wytrzymałości do wykonania stabilizatora oraz wprowadzenie górnych wahaczy tylnej osi ze wzmocnionego aluminium.

Japoński oddział Lexusa podkreśla, że dzięki takim zabiegom auto jest bardziej stabilne, zwinne i oferuje wyższy komfort jazdy.

Zmiany dotknęły również jednostek napędowych Lexusa RC. Turbodoładowany silnik 2.0, w który jest wyposażony model RC 300, uzyskuje maksymalne osiągi w szerszym zakresie – do 5 800 obrotów.

Silnik elektryczny w hybrydowej odmianie RC 300h teraz lepiej reaguje na wciśnięcie gazu i zapewnia bardziej linearne przyspieszenie. Warto dodać, że w Japonii model RC dostępny jest również z 3,5-litrowym silnikiem V6.

Nowy Lexus RC z nowym lakierem i bogatszym wyposażeniem

Nowy Lexus RC na japońskim rynku otrzymuje też bogatsze wyposażenie standardowe. Elektryczny hamulec postojowy z funkcją hold, tempomat działający w całym zakresie prędkości, czujniki parkowania oraz asystenci martwego pola i ruchu poprzecznego z tyłu to elementy dostępne bez dopłaty.

nowy lexus rc cena wyposażenie dane techniczne opinie spalanie silnik

POLECAMY:
Lexus RC F będzie rarytasem. Powstanie zaledwie 60 egzemplarzy

W ofercie znalazł się również nowy lakier Sonic Chrome o interesującej teksturze i metalicznym połysku. Auto można wybrać w jednym z łącznie 10 kolorów.

Barwa Sonic Chrome jest dostępna również w pokrewnym, sportowym Lexusie RC F. Od teraz ten model w standardzie dysponuje także udoskonalonymi multimediami z obsługą systemów SmartDeviceLink, Apple CarPlay i Android Auto.

Ulepszone Lexusy RC i RC F trafiły do japońskich salonów marki 17 września. Ceny modelu RC zaczynają się od 5 769 000 jenów, czyli w przeliczeniu niemal 214 tys. zł. Za sportowego Lexusa RC F trzeba natomiast zapłacić minimum 10 420 000 jenów (ok. 386 tys. zł).

koronawirus lockdown sądy sądownictwo przewlekłość iustitia odwołane sprawy

Koronawirus zdemolował sądownictwo. Setki tysięcy spraw odwołanych

dorota gardias w szpitalu koronawirus córka hania tvn style instagram

Dorota Gardias ma koronawirusa! Stan jest poważny, leży pod tlenem