w ,

Minister Zdrowia szczerze o stanie walki z epidemią. „Jestem przerażony”

Minister Zdrowia stwierdził, że jest przerażony zachowaniem rodaków. Zwrócił się do wszystkich mających głęboko gdzieś rządowe obostrzenia.

adam niedzielski minister zdrowia jestem przerażony epidemia wzrost zakażeń zgonów
Fot. KPRM, stock

Minister Zdrowia stwierdził, że jest przerażony zachowaniem rodaków. Zwrócił się do wszystkich mających głęboko gdzieś rządowe obostrzenia. Internauci weszli z nim w polemikę, momentami było ostro.

Minister Zdrowia: „Jestem przerażony”

– Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych – szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm – ocenił Adam Niedzielski. Internauci szybko włączyli się w dyskusję z szefem resortu zdrowia.

Użytkownicy Twittera wdali się w dyskusję w ministrem. Wypominali mu, że rząd właściwie jest na kolanach i nie zdaje egzaminu, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem. Wśród osób, które weszły w polemikę z ministrem, byli też politycy opozycji.

Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej oskarżyła ministra zdrowia o chaos. Próbowała też Niedzielskiemu przekazać, że Polacy nie ufają rządowym decyzjom i robią co chcą. Cała wina ma spoczywać na rządzie.

Rządzący nie przestrzegają obostrzeń?

Rząd wprowadził nowe obostrzenia i niemal połowa kraju to czerwona strefa. Politycy opozycji oskarżają ministra zdrowia, że Polacy nie ufają już w to, co mówi rząd. Nie mogą ufać, skoro sami rządzący mają gdzieś własne decyzje.

Ministrowi wypomniano lekceważenie obostrzeń przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Za przykład podano samego szefa rządu, Mateusza Morawieckiego. Miał on w sierpniu być widziany w kinie bez maseczki, mimo obowiązującego wówczas rygoru. Inni politycy też nic nie robili sobie z wprowadzonego przez samych siebie reżimu sanitarnego.

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia. W czerwonej strefie są już 152 powiaty ze wszystkich 16 województw. 70 proc. ludności Polski obowiązują obostrzenia strefy czerwonej. Lokale gastronomiczne można otwierać tylko w godz. 6:00 – 21:00. Zająć można co drugi stolik.

Źródło: Onet, Twitter

mitsubishi eclipse cross phev 2020

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Za nami światowa premiera odnowionego SUV-a

Stanisław Kogut nie żyje. To były senator Prawa i Sprawiedliwości