w , ,

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo? Porady i aktualne wytyczne dla młodzieży

Troska o zdrowie wszystkich członków społeczeństwa to nasz obowiązek. Wiele zależy właśnie od Ciebie. Pamiętaj, że chorobę COVID-19 możesz przechodzić bezobjawowo.

jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo młodzież koronawirus praca zdalna jackowski najnowsze

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo? Troska o zdrowie wszystkich członków społeczeństwa to nasz obowiązek. Wiele zależy właśnie od Ciebie. Pamiętaj, że chorobę COVID-19 możesz przechodzić bezobjawowo.

Koronawirus a solidarność społeczna

Pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich. Nikt nie był na nią przygotowany. Żaden z europejskich i światowych rządów nie miał gotowej recepty na to, jak poradzić sobie z tym niewidocznym zagrożeniem

Szybko jednak okazało się, że najważniejsza w tym szczególnym czasie jest solidarność. Musimy dbać o zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko swoje, lecz także innych. W ograniczeniu transmisji wirusa mają pomóc takie rozwiązania jak:

 • noszenie maseczek,
 • częsta dezynfekcja rąk,
 • utrzymywanie dystansu społecznego.

W serwisach edukacyjnych takich jak Noizer wiele artykułów jest poświęconych nie tylko temu, co mamy robić, ale i dlaczego. Warto bowiem zdać sobie sprawę, że podstawowe zasady obowiązujące podczas pandemii mają ograniczyć zarażanie się ludzi nawzajem. Szczególnie młodzi mogą przechodzić chorobę COVID-19 bezobjawowo i nieświadomie zarażać innych. Dlatego potrzebne są maseczki i dystans społeczny.

Jak wyglądają aktualne regulacje i wytyczne dla młodzieży?

Sytuacja wynikająca z pandemii koronawirusa jest bardzo dynamiczna. Obecnie przechodzimy drugą falę zakażeń. Liczba chorych stale rośnie, dlatego nie można dziwić się, że dość dynamicznie (w reakcji na to, co się dzieje) zmieniają się również zasady wprowadzone przez rząd.

Jeszcze niedawno Polska była podzielona na strefy żółtą i czerwoną. Dzisiaj już cały kraj jest tzw. czerwoną strefą. Podstawowe konsekwencje dla młodzieży, jakie się z tym wiążą, to:

 • obowiązek noszenia maseczki w miejscach publicznych, na świeżym powietrzu (z wyjątkiem terenów zielonych, pod warunkiem, że można utrzymać odpowiednią odległość od innych);
 • przejście na naukę zdalną wszystkich uczniów od 4. klasy szkoły podstawowej, przez szkoły średnie, po wyższe;
 • zakaz samodzielnego poruszania się dzieci w wieku do 16 lat w godzinach 8–16.

Ważne jest ograniczenie transmisji wirusa

Wprowadzenie tego typu restrykcji ma służyć przede wszystkim ograniczeniu transmisji wirusa i wzajemnemu zarażaniu się uczniów, którzy następnie, przechodząc zakażenie bezobjawowo, „przynoszą” wirusa do domu. To jednak nie jedyne ograniczenia, które aktualnie obowiązują. Trzeba pamiętać także o:

POLECAMY:
Nauka zdalna klas 1-3. Od kiedy nauczanie zdalne? Konferencja premiera na żywo
 • ograniczeniu działalności lokali gastronomicznych wyłącznie do serwowania dań na wynos (kawy także nie wypijesz w lokalu);
 • zamknięciu siłowni, klubów fitness, basenów, aquaparków;
 • odwołaniu koncertów i zabaw tanecznych;
 • ograniczeniu publiczności w teatrach i kinach do 25%;
 • zakazie wszelkiego rodzaju zgromadzeń powyżej 5 osób.

Niektóre z restrykcji mogą się wydawać bardzo radykalne. Rząd zapowiedział jednak, że jeśli przyniosą one oczekiwane efekty, część z nich może zostać zniesiona lub zmieniona. Niestety w obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy się chronić najlepiej, jak tylko umiemy.

donald tusk twitter morawiecki

Donald Tusk ostro do Morawieckiego. „Nawet nie udajesz, że…”

dziura budżetowa tarcza antykryzysowa tarcza 6.0 podatki 2021 opłaty nowe daniny spółki komandytowe bieda bezrobocie

Dziura budżetowa dramatycznie rośnie! Będzie wzrost opłat i podatków