w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Donald Tusk ostro do Morawieckiego. „Nawet nie udajesz, że…”

Donald Tusk przyzwyczaił nas do bieżącego i aktywnego komentowania polityki krajowej w mediach społecznościowych. Znów zamieścił na Twitterze ostre słowa pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego.

donald tusk twitter morawiecki
Fot. YouTube / Radio ZET (screenshot)

Donald Tusk przyzwyczaił nas do bieżącego i aktywnego komentowania polityki krajowej w mediach społecznościowych. Znów zamieścił na Twitterze ostre słowa pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego.

Donald Tusk Twitter. Były premier ostro do Morawieckiego

W Kancelarii Premiera od godz. 14 trwa konferencja dotycząca nowych obostrzeń. Rząd wprowadził zdalne nauczanie dla klas 1-3 i wiele innych, daleko idących zmian. Były premier Donald Tusk postanowił znów wykorzystać sytuację, by wbić szpilę Mateuszowi Morawieckiemu.

Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków – napisał na swoim Twitterze Donald Tusk.

Taka była odpowiedź byłego premiera i szefa Platformy Obywatelskiej na nowe obostrzenia. To nie pierwszy raz, jak były premier zrugał obecnego szefa rządu.

Donald Tusk Twitter. Były premier ostro do Morawieckiego

Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy – na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was – pisał już wcześniej Tusk komentując sprawy krajowe.

Koronawirus bije kolejne rekordy. W Polsce odnotowano 24 tys. 692 nowe przypadki i 373 zgonów. Obie liczby są najwyższe od początku epidemii. Jaka sytuacja w naszym województwie i mieście? Ostatniej doby najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w Wielkopolsce (3952), na Mazowszu (2797), Dolnym Śląsku (2324), Małopolsce (2245) i Śląsku (2165).

Z powodu COVID-19 zmarło 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 316 osób.

Do tej pory o najwyższej liczbie wykrytych przypadków SARS-CoV-2 poinformowano w sobotę 31 października – było to 21 897, a o największej liczbie zgonów w czwartek 29 października – 301. Dziś oba rekordy zostały pobite, a sytuacja służby zdrowia drastycznie się pogarsza.

Źródło: Twitter

obostrzenia 4.11 4 listopada nauka zdalna 1-3 szkoła podstawowa lockdown obostrzenia konferencja premiera men premier gov pl

Nauka zdalna klas 1-3. Od kiedy nauczanie zdalne? Konferencja premiera na żywo

jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo młodzież koronawirus praca zdalna jackowski najnowsze

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo? Porady i aktualne wytyczne dla młodzieży