w

500 plus w 2021. Można stracić świadczenie! Idą zmiany w programie

Jak nie stracić świadczenia Rodzina 500 plus? Padła ważna data odnośnie naboru nowych wniosków, której nie wolno przekroczyć.

500 plus tylko dla małżeństw dla zaszczepionych zmiany w programie 2021 wnioski nabór terminy

500 plus można stracić. Rodzice, którzy pobierają świadczenie, powinni dopilnować terminów. Zmieni się w tym roku okres rozliczeniowy i zachodzi konieczność ponownego złożenia dokumentów. Przy okazji warto wspomnieć, że w tym roku mija piąta rocznica wprowadzenia przez rząd tego programu wspierającego rodziny.

500 plus tylko dla małżeństw? Zmiany w 2021 roku. Zobacz co zrobić, aby nie stracić świadczenia

Mija 5 lat od wprowadzenia tego flagowego projektu PiS. Sporo się jednak zmienia. To niezwykle istotna informacja dla wszystkich beneficjentów programu Rodzina 500 plus. Wszystko z powodu zmiany okresu rozliczeniowego dla tego programu społecznego. W 2021 roku prawo do świadczenia ustalane będzie bowiem na okres od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku. Co to oznacza?

Zmiana okresów rozliczeniowych dla programu socjalnego powoduje konieczność ponownego złożenia odpowiedniego wniosku. Jeśli rodzice przeoczą termin jego złożenia, stracą świadczenie.  Nabór wniosków 500 plus rozpocznie się już 1 lutego i będzie można zrobić to drogą internetową. Z kolei tradycyjną metodą będize można zrobić to dopiero od kwietnia 2021 r.

Rodzice korzystający każdego dnia z bankowości elektronicznej lub ePUAP czy systemu emp@tia będą mogli taki wniosek złożyć bez większego wysiłku. Warto pamiętać, że im szybciej dokumenty zostaną złożone, tym szybciej 500 zł pojawi się na kontach.

Coraz więcej formalności na pięciolecie programu. Zmiana okresu rozliczeniowego Rodzina 500plus

Od momentu, gdy zniesiono kryteria dochodowe i pieniądze otrzymuje każde dziecko, pieniądze szerokim strumieniem trafiają na konta praktycznie każdej rodziny. Tak może jednak w tym roku nie być. Rząd wprowadza coraz więcej formalności. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby dotacji nie stracić. Trzeba koniecznie pilnować dat złożenia wniosku o 500 plus.

Nie tak dawno media donosiły, że 500 plus może zostać zawieszone od tego roku. Póki co nie ma takich planów i na ten moment rząd nie planuje tego zmieniać. Czy rząd wstrzyma 500 plus? Raczej nie.

W mediach społecznościowych krążył fake news o treści: „W związku z problemami budżetowymi, związanymi z pandemią ht, wypłaty 500+ zostają wstrzymane od 01.01.2021. Rząd aktualnie pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami w postaci ulg podatkowych dla osób wychowujących dzieci.” To jednak całkowita nieprawda. Należy uważać, aby nie dać się oszukać.

500 plus tylko dla małżeństw i zaszczepionych? Będzie można odebrać środki rodzicom

Na program idzie z każdym rokiem większa suma pieniędzy. To ma wpływ na kondycję budżetu. Pojawił się wiec pomysł na uszczelnienie programu i dodatkową weryfikację oświadczeń. To może otworzyć drogę do odbierania środków rodzicom.

Kryzys gospodarczy, kolejne opłaty i podatki w górę, spadające zatrudnienie. Sytuacja materialna obywateli może się wkrótce mocno pogorszyć. Rząd ma jedna w zanadrzu prawdziwą broń atomową w postaci świadczenia 500plus, które może być w przyszłości zarezerwowane tylko dla zaszczepionych.

Jak się okazało w badaniach, gdyby dać 500 zł za zaszczepienie, niemal każdy by chciał przyjąć szczepionkę na COVID. To może sprawić, że rząd dokona weryfikacji programu 500 plus. To sprawi, że większość obywateli chętnie się zaszczepi bez zbytniego proszenia.

marek suski twitter ewa szarzyńska instagram zdjęcia nago sarzyńska ewa szarzyńska nago sarzyńska wiek polityk

Marek Suski padł ofiarą hakerów? Nagie zdjęcia na profilu posła PiS

paulo sousa kim jest nowy trener selekcjoner żona życie prywatne

Paulo Sousa nowym selekcjonerem! Kim jest jego żona?