w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Jaką szczepionkę dostanie Morawiecki? Polacy zdumieni. „Już na mnie czeka”

– Mam nadzieję, że każdy Polak będzie chciał się zaszczepić – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Ujawniono, jaki preparat mu przydzielono.

Premier Mateusz Morawiecki zostanie zaszczepiony. Tak, jak każdy inny obywatel, zadzwonił na infolinię, bo na 20 kwietnia przypadła data rejestracji jego rocznika. Kancelaria Premiera ujawniła, jaką szczepionkę dostanie szef rządu.

Jaka szczepionka dla premiera Morawieckiego? Ujawniono producenta

Mam nadzieję, że każdy Polak będzie chciał się zaszczepić – powiedział premier Mateusz Morawiecki, gdy otwierał pierwszy w Polsce punkt szczepień powszechnych. Teraz zaplanował przyspieszenie akcji szczepień. Wszyscy powyżej 18. roku życia będą mogli to zrobić.

Szczepionka – AstraZeneca – już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie. Wielu z Was pisało, że powinienem to zrobić wcześniej. Dać przykład, że szczepienia są bezpieczne, przeciąć spekulacje o spiskach i niebezpieczeństwie – kontynuował Morawiecki.

AstraZeneca wciaż wzbudza wątpliwości. Czy ruch premiera przekona Polaków?

Premier sprytnie więc wykorzystał zawirowania wizerunkowe wokół preparatu firmy AstraZeneca i nim ma zamiar się zaszczepić. Być może chce obywatelom dać sygnał, że preparat – wbrew doniesieniom medialnym – jest bezpieczny, skoro nawet szef rządu się na nią zdecydował.

Zdaniem premiera nikt – w tym on – nie stoi ponad prawem i zasadami, które ustaliliśmy. Dlatego czekał na swoją kolej tak, jak każdy inny obywatel Polski. Inną sprawą są powikłania, które powodują, że Polacy rezygnują ze szczepionek.

POLECAMY:
AstraZeneca. Czekasz na drugą dawkę szczepionki? Musisz to wiedzieć!

W przypadku preparatu AstraZeneca odkryto kolejny rzadki skutek uboczny. Może powodować chorobę naczyń krwionośnych – zespół przesiąkania włośniczek. Dochodzi w niej do wycieku krwi z naczyń krwionośnych. Całość przedostaje się do mięśni będąc przyczyną obrzęku i spadku ciśnienia krwi.

Zespół przesiąkania włośniczek to tzw. choroba Clarksona. Do głównych objawów zalicza się gorączkę, zmęczenie, biegunkę, nudności, kaszel, katar i ból mięśni. Obecnie stwierdzono tylko 5 takich przypadków wśród zaszczepionych osób.

Źródło: Twitter, KPRM

prof. Włodzimierz Gut powrót do normalności wirusolog ujawnia szczepienia astra zeneca pfizer

Powrót do normalności? Wirusolog ujawnia datę. „Mniej więcej za…”

lil masti koronawirus sexmasterka instagram

Młoda Polka z COVID-19. Ze łzami w oczach opisała, co ją spotkało