w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Prof. Simon ostro o rodakach. „Całują się, piją i pieszczą”. „To jest absurd”

Prof. Krzysztof Simon był gościem stacji TVN24, gdzie ostro skrytykował osoby, które wbrew obostrzeniom organizują wesela. Ależ im się dostało!

prof. simon wesela luzowanie obostrzeń szczepionki z płodów ostre słowa
Profesor nie ma dobrych wieści dla rodaków. Chodzi o epidemię. Fot. YouTube / Rzeczpospolita TV

Prof. Krzysztof Simon gościł u dziennikarzy stacji TVN24. W trakcie rozmowy o luzowaniu obostrzeń i wchodzeniu Polski w etap powrotu do normalności, nagle w ostrych słowach odniósł się do jednej z grup obywateli. Mocno im się oberwało.

Prof. Simon o Polakach. Noszą brudne maseczki? „Tragedia”

Lech wspominał przede wszystkim, że nie jest tak kolorowo z utrzymywaniem rygoru, jak się powszechnie wydaje. Spora część obywateli nosi brudne maseczki przez kilka dni i nie zmienia ich. Przyznał, że wielokrotnie widział, jak na maseczkach pacjentów są resztki zaschniętego jedzenia.

Śmiertelność w Polsce jest – jak twierdzi profesor – na poziomie wręcz tragicznym. Przebija wszelkie światowe rekordy. – Śmiertelność u nas jest duża i tragiczna. Nie ma co się bronić przed pójściem do lekarza. Potem jest za późno – mówił lekarz. Przyznał też wprost, że nasza służba zdrowia jest już wykończona.

Naukowiec pytany był też kolejny raz o to, czy w szczepionkach rzeczywiście są elementy abortowanych płodów. Takie doniesienia słychać z ambon wielu kościołów w Polsce. Księża krytykują bowiem proces szczepień.

Dla mnie to jest skandaliczne i niedopuszczalne. Ten problem rozwiązał papież wiele lat temu. Te szczepionki nie pochodziły z abortowanych płodów. To jest absurd – podkreślił ekspert w rozmowie z dziennikarzami.

„Całują się, piją i pieszczą”. Prof. Simon ostro o weselnikach

Członek Rady Medycznej przy premierze odniósł się szeroko do planowanego luzowania obowiązujących wciąż obostrzeń. Sporo miejsca poświęcił na osoby, które mimo epidemii organizują wielkie wesela w zamkniętych salach.

Branża weselna leży. Być może udałoby się je organizować na świeżym powietrzu, ale nie w knajpach, gdzie wszyscy piją, całują się i pieszczą – podkreślił prof. Simon.

POLECAMY:
Prof. Horban o unikających szczepionki. "Kostnice są przygotowane"

Zdaniem lekarza noszenie maseczek w przestrzeni otwartej może za chwilę już nie być obowiązkowe. Trzeba jednak pilnować się, gdy wchodzimy w większe skupiska osób. To zdanie podziela również dr Paweł Grzesiowski w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Rozważamy taką opcję. Ma ona jednak słabe strony. (…) Maseczka, w dużych zagęszczeniach ludności, również na świeżym powietrzu, chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa – stwierdza z kolei Andrzej Horban potwierdzając doniesienia medialne.

Źródło: TVN24, WP

andrzej sośnierz klub pis szramka ścigaj polskie sprawy

Poseł odchodzi z klubu PiS i ostro krytykuje rząd. „Zrobiło się obrzydliwie”

pielęgniarki

Pielęgniarki zamieściły szokujące zdjęcie w sieci. „To ostrzeżenie dla rodziców”