w

PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Pielęgniarki zamieściły szokujące zdjęcie w sieci. „To ostrzeżenie dla rodziców”

Pielęgniarki zamieściły w sieci niepokojącą fotografię. Wszyscy rodzice małych dzieci powinni ją zobaczyć.

pielęgniarki
Fot. Alamy Stock Photo

Pielęgniarki zamieściły w sieci niepokojące fotografie. Wszyscy rodzice małych dzieci powinni to zobaczyć. Dzięki temu można uratować zdrowie, a czasem nawet życie naszych pociech.

Pielęgniarki ostrzegają

Zdjęcia ukazujące malutkie płuca dziecka, które udusiło się orzeszkiem ziemnym wywołały szok w internecie. – To są płuca małego dziecka, które zmarło z powodu uduszenia. Na środku jest orzeszek ziemny – napisały pielęgniarki z Filipin na Facebooku.

Wszelkie orzechy i inne niewielkie produkty mają wielkość, która jest w stanie zatkać drogi oddechowe najmłodszych do 5 roku życia. Śmierć może przyjść w każdej chwili, wystarczy chwila nieuwagi. Pielęgniarki ostrzegają rodziców, aby nie podawać dzieciom popcornu, suchych owoców i żadnych innych smakołyków o wielkości cukierka.

Rodzice nie zawsze są świadomi tego, jak realne jest niebezpieczeństwo. Dziecko bez problemu może zadławić się jakąkolwiek otaczającą ją niewielką rzeczą. Wystarczy ułamek sekundy, a życie wisi na włosku.

Nie można cofnąć śmierci, ale można jej zapobiegać

Pielęgniarki z Filipin udostępniły szokujące zdjęcie pod koniec ubiegłego roku. Zostało ono od tamtej pory udostępnione innym internautom prawie 50 tys. razy. Fotografia wywołała też intensywną dyskusję liczoną na ponad 5 tys. komentarzy. Wypowiadają się pod nim rodzice, którzy obiecują, że będą od teraz uważniej patrzeć na to, co podają do rąk swoim pociechom.

Jak twierdzą lekarze z Instytutu Zdrowia i Opieki Społecznej w Australii, uduszenie przez zadławienie to jedna z najczęściej spotykanych sytuacji jeśli mowa o śmierci niemowląt i dzieci. Jednak jak się okazuje, nie tak łatwo odróżnić zadławienie od zakrztuszenia.

Z zakrztuszeniem mamy do czynienia wtedy, gdy dziecko otwiera buzię, pluje i kaszle, a jego twarz staje się czerwona. Z kolei zadławienie występuje wtedy, gdy niemowlę nie jest w stanie wydać z siebie żadnego dźwięku, a twarz robi się blada. Wtedy należy natychmiast interweniować.

Zadławienie jest zjawiskiem dosyć powszechnym i – co najgorsze – często przebiega w całkowitej ciszy.

Źródło: polskatimes.pl

prof. simon wesela luzowanie obostrzeń szczepionki z płodów ostre słowa

Prof. Simon ostro o rodakach. „Całują się, piją i pieszczą”. „To jest absurd”

ewa krawczyk alarm tvp ostatni wywiad szczegóły śmierci krzysztofa krawczyka

Żona Krawczyka o ostatnich minutach życia artysty. „Oczka pobiegły do tyłu…”