w

AstraZeneca. Dramatyczne nagranie! Szefowa agencji leków upadła na konferencji

Szefowa duńskiej agencji leków Tanja Erichsen zemdlała i przewróciła się uderzając z całą siłą w podłogę. Ze względów ostrożności zabrano ją do szpitala.

astrazeneca dania konferencja upadek agencja leków Tanja Erichsen
Fot. YouTube

Dania zrezygnowała ze szczepienia obywateli preparatem AstraZeneca. Wolę zakupu wszystkich szczepionek tego producenta wyraziły Czechy, którzy szukają dodatkowych dawek na całym świecie. Podczas konferencji szefowa duńskiej agencji leków Tanja Erichsen zemdlała.

Dania rezygnuje ze szczepionek AstraZeneca. Czechy zainteresowane

Czechy chcą odkupić wszystkie posiadane przez Danię szczepionki firmy AstraZeneca – podała Polska Agencja Prasowa. Zaledwie kilka dni temu Dania postanowiła zrezygnować z preparatu tego producenta. Chodzi o ok. 2,4 miliona dawek.

Dania poczyniła taki krok w związku z obawami dotyczącymi rzadkich przypadków zakrzepów krwi. Europejska Agencja Leków ogłosiła, że jest jakiś związek preparatu ze skrzepami krwi. Jednocześnie przyznano, że ​​ryzyko śmierci na COVID-19 jest znacznie większe, a szczepienie się to po prostu konieczność.

Szefowa agencji leków upadła podczas konferencji COVID-owej

W trakcie spotkania z mediami, na której ogłaszano rezygnację ze szczepionek AstraZeneca, doszło do wyjątkowo niebezpiecznego i nagłego zdarzenia. Szefowa duńskiej agencji leków Tanja Erichsen zemdlała i przewróciła się uderzając z całą siłą w podłogę.

Ze względów ostrożności zabrano ją do szpitala. Poniżej nagranie prezentujące to zdarzenie. Póki co nie wiadomo, co było powodem zasłabnięcia, ale całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie.

Komisja Europejska stawia na szczepionki mRNA

Komisja Europejska – jak poinformowała agencja Reuters – również ma wątpliwości i postanowiła nie przedłużać kontraktów na zakup szczepionek przeciwko COVID-19 takich firm jak AstraZeneca i Johnson & Johnson. Rzecznik KE jednak nie chce komentować tej sprawy.

Nieoficjalnie media dowiedziały się jednak, że Unia Europejska woli nabywać przede wszystkim szczepionki oparte o technologię mRNA. Obecnie tego typu preparaty produkują firmy Pfizer (wraz z BioNTech) oraz Moderna.

Źródło: Wirtualna Polska, YouTube / Polacy vs oprawcy Extra

bronislaw komorowski osiągnięcia życiorys powrót do polityki

Komorowski podjął decyzję. Tego się chyba nikt nie spodziewał. „Jestem rozdarty…”

kaczyński chory wzrok o kulach prezes pis szokujące informacje

Szokujące informacje o Jarosławie Kaczyńskim. „Półprzytomny wzrok”